Viewsonic: 1 Ölü Piksel Tolerans İçerisindedir

bazzinga

Kilopat
Yer
İzmir
Bu anlatacaklarım eğer bir sorun yaşarsanız neler yaşayacağınızı görmeniz için yazıyorum. Evet arkadaşlar öncelikle sizden istediğim bu mesajı beğenmeniz ve öne çıkarıp yorumlarınızda @ViewSonic Türkiye 'i etiketlemeniz. Hani canınız sıkıldı ve paranız bol diyelim. Pahalı bir sürpriz yumurta olarak ne alabilirsiniz biliyor musunuz, ortasında ölü piksel bulunan bir ViewSonic monitör alıp değişimi kabul etmeyen bir şirketin ürününü kullanabilirsiniz mesela. Yani mantıklı bir olay değil mi? Kendi standartlarınca (bana yolladıkları sözde standartlarının PDF dosyasını ekliyorum aşağıya) tolerans edilebilirmiş ama sanırım şirket sahibine göre tolerans ediliyor bu olay çünkü ben neden bu forumdan @ViewSonic Türkiye 'nin indirimini görüp @Hepsiburada üzerinden ortasında ölü piksel bulunan bir monitör alıp tolerans göstereyim ki. Mesajlarında yaşamış olduğum 'sorundan' dolayı özür diliyorlar. Evet sorun olarak adlandırıp tolerans gösterilebilir olduğundan değişim vermiyorlar. @Hepsiburada ne yapıyor peki? Servis raporu olmadan değişim vermiyor. Ben neden bu servis sürecini Hepsiburada ile değil de ViewSonic'in kötü servisi ile yaşıyorum peki. Siparişimi geçen hafta perşembe verdim (31.10), cumartesi elime ulaştı (2.11) ve pazartesi Hepsiburada'ya yolladım, sonrasında ViewSonic servisinin yolunu tuttu tabii (ViewSonic'e gidiş tarihi 6.11). Cumartesi günü ViewSonic'e attığım mail'e pazartesi cevap gelmediği için başladı bu süreç ama aslında cevabını pazartesi vermişler ve istenmeyen posta kutuma düştüğünü perşembe günü gördüm ve fotoğrafını paylaştığım mesaj ile değişim için yeterli olmadığını söylemişler. Tabii Hepsiburada servise yolladığı için 20 iş günü içerisinde kontrol edilip raporun sonucu beklememi istiyorlar ama cevabını bildiğim şeyi neden bekleyeyim değil mi? Bunların hepsini Hepsiburada'nın gerek telefon gerekse WhatsApp müşteri hizmetleri ile konuştum ama aynı sözlerle sürekli servis sürecini beklemem söylendi. Toplamda 292 karşılıklı mesajlaşma geçti aramızda ve benim söylediğim cümleler değişirken onlar aynı şeyleri sürekli söyleyerek geçiştirdi. Aynısı telefon görüşmelerimizde de yaşandı. Dün açılan geri iade taleplerim için kayıtsız kalırlarken tüketici hakem heyeti başvuru belgesini atınca yeni bir iade talebi oluşturdular. Ayrıca şikayet var üzerinden de şikayetimi dile getirdim.

asd.jpg

Dosya Ekleri

• lcd-pixel-policy-tr.pdf
    355,9 KB · Görüntüleme: 241
Son düzenleme:
14 gün içerisinde internetten alınmış bir ürünü koşulsuz şartsız iade edebilirsiniz. Yok, ben iade almayacağım, servis raporu zırt pırt uğraştıracağım diyorlarsa direkt Tüketici Hakları Hakem Heyetine gidin. @BilgisayarKurdu hocamız daha iyi yardımcı olur.
Böyle yeni alınan bir üründen bu tür şeyler görmek oldukça can sıkıcı.

14 gün içerisinde internetten alınmış bir ürünü koşulsuz şartsız iade edebilirsiniz. Yok, ben iade almayacağım, servis raporu zırt pırt uğraştıracağım diyorlarsa direkt Tüketici Hakları Hakem Heyetine gidin. @BilgisayarKurdu hocamız daha iyi yardımcı olur.

Böyle yeni alınan bir üründen bu tür şeyler görmek oldukça can sıkıcı.
Dün başvuru yaptım ve sürece alındı. Bakalım hevesimizi daha ne kadar kursağımızda bırakacaklar.
Her markada var bu olay. 3-5 ölü piksele kadar değiştirme mecburiyetleri yok.
Tüketici hakem heyetinin söylediğine göre 1 piksel olsa bile değişim sağlanması zorunlu. Defolu ürün sayılıyor.

Dün başvuru yaptım ve sürece alındı. Bakalım hevesimizi daha ne kadar kursağımızda bırakacaklar.

Tüketici hakem heyetinin söylediğine göre 1 piksel olsa bile değişim sağlanması zorunlu. Defolu ürün sayılıyor.
En iyisini yapmışsın. Böyle şeyleri görünce çok sinir oluyorum cidden. Sonuçta para veriyoruz hatasız olması gerek. Hiçbir kullanıcı bir pixele kendi isteği ile zarar veremez. Üretim hatası, defolu mal. THH gitmek ile en doğrusunu yapmışsın. İnşallah iade veya değişim alırsın.

Ürünün sorunsuz değişim hakkını kullanmak için başvurdum.
Gelişmeleri ve sonuca ulaşırsan sonucu yazarsan sevinirim. Yakın zamanda bende bir sistem toplamayı düşünüyorum. En endişeli olduğum parçalardan biri monitör.
Kardeşim Hepsiburada'nın yaptığı normal sen servisten değişim alacaksın adamlar değiştirecek yoksa işin içinden çıkılmaz.
Hayır 14 gün içerisinde sorgusuz iade hakkın var.

Yeni konular

Geri
Yukarı