ViewSonic 144 Hz 1ms monitöre 2.0 HDMI kablosu bağlama

Arda Saatçi

Femtopat
Daha fazla  
Üstte belirttiğim marka bir monitör aldım.
Ama ekranım 60 Hz veriyor. Görüntü düşük çözünürlüklerde ise 75 Hz vermekte. Monitörün kutusundan çıkan 1.4 HDMI kablosunu kullanıyorum. Eğer 2.0 alırsam 144Hz alabilir miyim veya 2.0 HDMI monitöre uyumlu mudur? Bu konulardan hiç anlamıyorum. Ekran kartı veya anakart ile bir ilgisi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.4'de 144 Hz alabilileceğin yazıyor.
Masaüstü sağ tık>Ekran ayarları>Ekran çözünürlüğünü önerilen yapın>Aynı yerden gelişmiş görüntü ayarlarına tıklayın>Ekran 1 için ekran bağdaştırıcısı özelliklerine tıklayın>Oradan monitör kısmına gelerek ekran Hertz'ini ayarlayabilirsin.

Son düzenleme:
Kablo ile port versiyonu değişmez. Bazen kilit koyuyorlar. Kablo ile çözülmez. Tam sistem nedir?

Kablo ile port versiyonu değişmez. Bazen kilit koyuyorlar. Kablo ile çözülmez. Tam sistem nedir?

Bayağı eski bir sistem ekran kartı HD 7350 1GB işlemci Core 2 Duo E8400. yakın zamanda yeni bir PC alacağım sadece sorunun kablodan mı PC'den mi monitörden mi kaynaklandığını anlayamadığım için sordum.

Bayağı eski bir sistem ekran kartı HD 7350 1GB işlemci Core 2 Duo E8400. yakın zamanda yeni bir PC alacağım sadece sorunun kablodan mı PC'den mi monitörden mi kaynaklandığını anlayamadığım için sordum.
İleride alacağınız sistemle DP ile 144 Hz kullanabilirsiniz. Sistem yeterli durmuyor.

GTX 750 2 GB 128 bit ekran kartı ve Ryzen 5 1600 olan bir sistem alacağım. Acaba bu sistem uyumlu mudur?
Bildiğim kadarıyla GTX 750`de DP yok. HDMI ile de kaç Hz verir bilmiyorum. Denemek gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı