ViewSonic ELITE XG240R ve XG2402

Ubi.Wan

Centipat
Yakın zamanda monitör alacağım. Kullandığım laptop Monster Tulpar T7 V.19.3 GTX 1660 Tİ ekran kartı bulunmakta üzerinde mini DisplayPort ile bağlantı kuracağım monitöre. Bütçem 1000-2000 TL arası. Konu başlığındaki iki ürünü incelediğimde XG2402'nin eski model olmasına rağmen ortalama tepki süresinde 3,5'e 6'lık bir oranla daha yüksek olduğunu gördüm. Anlamdıramadığım şey ise XG240R 2018 çıkışlı yani daha yeni olmasına rağmen ufak farklarla daha ucuz ve de özelliklerinde bir ilerleme yok. Bu konuyla ilgili görüşlerinizi ve yorumlarınızı merak ediyorum atladığım benim göremediğim bir nokta mı var aydınlatırsanız çok sevinirim. Ortalama tepki süresi çok yüksek olması XG240R'den beni muhteşem RGB arka renklendirmesine rağmen soğuttu. Düşüncelerinizi bekliyorum. Tabii ki bütçem dahilinde daha iyi olduğunu düşündüğünüz monitörler mevcutsa önerebilirsiniz. Şu an için talep ettiğim öncelikli özellikler aşağıdaki gibidir.
144 Hz, 1 ms tepki süresi, 3,5 ms ortalama tepki süresi veya altı, 24" veya 27" (hala kararsızım, oynadığım oyunlar CS:GO ve LOL), TN veya IPS panel, 350 CD/M2 veya üstü parlaklık.

Son düzenleyen: Moderatör:
XG2401 şu an indirimde 1100 TL. XG240R ile yazılım ve RGB dışında farkı yok. Panel aynı panel. XG2402 de aynı şekilde.

Bence arada 600-700 TL’ye değecek bir fark kesinlikle yok. XG2401 alabilirsiniz.

XG2401 şu an indirimde 1100 TL. XG240R ile yazılım ve RGB dışında farkı yok. Panel aynı panel. XG2402 de aynı şekilde.

Bence arada 600-700 TL’ye değecek bir fark kesinlikle yok. XG2401 alabilirsiniz.

XG240R aldım indirimden 1100 tl ye aynı özellikler aynı panel. Ekstra rgb reklendirme var arka panelde memnunum gysnc özelliğini de aktif ettim. Güzel gibi kısa süredir kullanıyorum şu an memnunum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı