144 Hz TN panel vs IPS panel

cnlgezgin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar. Daha önce forumlarda konu açmıştım 144 Hz monitör tavsiyesi için bana bu monitörü önerdiler. Ben sadece CS:GO oynuyorum TN panele veya VA panele göre CS:GO'da sorun yaratır mı? Monitör: 24G2U/BK | AOC Monitors

Sorun yaratmaz, yaratır diyenlere fazlaca dikkate almayın. Bir sene, iki sene sonra muhtemelen oynamayı bırakacagınız bir oyun için berbat renklere sahip bir panele para vermeyin, alıp yıllarca kullanacaksınız, bir daha değiştirmeyeceksiniz monitörü. Almışken IPS panel almanızı isterim. Üç panel arasında renkleri en doğru ve güzel gösteren o. Ghosting sıkıntısından şikayet edenler oluyor bazı IPS panellerde, o da oyundan oyuna ve sahneden sahneye değişiyor.

Ben daha önce VA panel kullandım. İkisinin ortası olduğu için bir takım eksiklikler oluyor maalesef. Çoğu VA paneldeki Ghosting sorunu gibi mesela. Buna senin karar vermen önemli. Kimsenin dediğine bakma. Deneyebilirsin ikisini de dene. Hangisi hoşuna giderse onu al. Bu arada benim Aldığım monitör MSI 23.6" OPTIX MAG241C 144HZ 1MS HDMI DP FHD Siyah Curved Gaming Monitör idi. Pek memnun değildim. 1 ay kullanıp iade ettim.

Bu Monitör daha 2 ay önce çıkmış galiba ben VA panel almayı düşünüyordum ısrarla Bunu tavsiye ettiler Monitör elime ulaştığında ghosting testi yapacağım csgo da deneyeceğim eğer gözle görülür bir problem yaşarsam iade edip VA panele geçmeyi düşünüyorum.
Ben daha önce VA panel kullandım. İkisinin ortası olduğu için bir takım eksiklikler oluyor maalesef. Çoğu VA paneldeki Ghosting sorunu gibi mesela. Buna senin karar vermen önemli. Kimsenin dediğine bakma. Deneyebilirsin ikisini de dene. Hangisi hoşuna giderse onu al. Bu arada benim Aldığım monitör MSI 23.6" OPTIX MAG241C 144HZ 1MS HDMI DP FHD Siyah Curved Gaming Monitör idi. Pek memnun değildim. 1 ay kullanıp iade ettim.
Bende o monitörü almayı düşünüyordum bu yeni çıkan monitörü tavsiye ettiler yabancı forumlara falanda baktım ölü piksel şikayetlerini gördüm genel olarak herkes memnundu

1 ay kullanıp nasıl iade ediyorsunuz ? Ve ne sorunu vardı ?
TN panel öneririm kendim VA kullanıyorum IPS ve VA'nın hissedilen gecikmesi CS:GO tarzı oyunlarda gerçekten fark ediyor.
Bu eskide kaldı artık 1ms IPS monitörler var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı