Viewsonic VA2419 monitör nasıldır?

ViewSonic VA2419-SH 24" 5ms (VGA+HDMI) Full HD IPS Monitör Fiyatı
Merhaba. Kesinlikle IPS bir monitör istiyorum. MS'yi çok kafana takma dediler ama bu ürüne bir yorum yapılmış. Sizce nasıldır?
Fiyatına göre güzel, alınabilir bir monitör fakat almadan önce Vatan Bilgisayar gibi yerlere gidip denemeni şiddetle tavsiye ediyorum. Vatana gidip monitörü gör, ekranını vs. incele belki hoşuna gitmeyecek bir şey çıkabilir.

IMG_2953.JPG

Bu yoruma ne dersiniz?

Artık yazmaktan sıkıldım, şu 1 MS takıntısını bir kenara bıraksın herkes. Bu arkadaş 1 MS takıntısından dem vurmuş fakat şu anda piyasada 1 MS'de oyun oynatabilen bir monitör yok. Oynatabilen derken 1 MS'de açılıyor fakat dalgalanmalar oluşuyor(oyun oynatamayacak kadar). ÖRNEK :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1 MS'de dalgalanma yapmadan oyun oynatabilen monitörler var. Samsungun VA panelli kavisli monitörlerinden bahsediyorum. Fakat bunlar da kısa zamanda gözde yorgunluk, baş ağrısı yapıyor. Bundan dolayı bunda da 1 MS'de oynayamıyorsunuz.
Ayrıca tekrardan belirtmek istiyorum, bütçeniz fazla bir bütçe değil. Bu fiyat aralığında bulabileceğiniz monitörler bunlardır, çok bir şey beklememek lazım. Ayrıca bu yorumu yazan arkadaş gerçekten 1 MS'de sıkıntısız çalışan bir monitör biliyorsa bana söylesin ben satın alacağım. Çoğu kişi 1 MS diye monitör alıyor fakat aldığı monitörü varsayılan ayarda kullandığı için, aslında 1 MS'de kullanmıyor. Genelde 3-5 MS'de kullanıyorlar.

Son düzenleme:
Hocam bugün geçtim ben siparişi IPS ve 24 inch olması bu fiyata bence alınabilecek en iyi ürün bende 1ms ile 5ms arasındaki farkı abartı bulmuyorum.

Hocam bende bu monitörü almayı planlıyorum.
Oyun performansını, beğendiğiniz ve beğenmediğiniz özelliklerini yazar mısınız?
Hocam ürünü bi kaç gün önce hepsiburada üzerinden sipariş ettim 533 tl ye daha önce 16 inch laptop monitöründen geçince gözler bayram etti. Renk doygunluğu cidden çok iyi monitörün film ve dizi izlerken uzak bir mesafeden hiç bir görüntü kaybı yaşamadan izlemek IPS panel sayesinde çok keyifli oluyor. Oyun için söyleyebileceğim ben rekabetçi olarak Rainbow Six oynuyorum 850M ekran kartım olduğu için en düşük çözünürlükte 75 hertz alıyorum monitörün düşük çözünürlükte 75 hz desteği mevcut 1024x768 gibi monitörün panelinde ayar menüsünden oyuna getirdiğiniz zaman renkler biraz daha canlı görünüyor ayrıyetten menü içerisinde yanıt verme zamanı olarak Standart Gelişmiş ve Ultra Hızlı gibi üç seçenek bulunmakta oyun oynayacağım zaman bunu ultra hızlı ya alıyorum sanırım bu ms olayını biraz aşağıya çekiyor ve görüntü daha akıcı geliyor ama test etmek için 1920x1080 görüntüde ultra hızlı ya aldığım zaman görüntü biraz dalgalanıyor gibi oldu belki benim ekran kartımla alakalıdır bilemiyorum. Dediğim gibi şimdilik gayet memnunum renk doygunluğu olsun ips panel olsun beni gayet tatmin etti bu fiyata alınabilecek bence en iyi monitör.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı