ViewSonic VA2419-SH nasıldır?

Merhaba arkadaşlar. Yeni monitör alacağım, maksimum bütçe 750 TL. Başlıktaki monitör için güzel şeyler duydum, hatta @Awhlind arkadaşın forumda incelemesi var açıkçası benim de hoşuma gitti. Sanırım IPS panel bir monitör alacağım, eski monitörüm olan BenQ GW2270H'ın renkleri gerçekten iyiydi. Sizin önereceğiniz bir model var mıdır? Ekran olarak 23 inç vs bakıyorum. Ayrı olarak sizin öneriniz var mıdır acaba bu konuda bilgilisiniz sanırım? @GCN
Aynı monitör bende de var niye değiştirmek istiyorsunuz monitörünüzü acaba ? Monitörden ben de memnunum ama ileride 144 hz monitör alabilirim. 2 senedir kullanıyorum açıları renkleri iyi.

Aynı monitör bende de var niye değiştirmek istiyorsunuz monitörünüzü acaba ?
Değiştirmiyorum, değiştirmek zorunda kaldım. Işık süzmesi yüzünden garantiye verdim ve ücret iadesi alacağım. İstersem aynı monitörü alırım ama yeni almışken biraz daha büyük olanını alayım diyorum.

Değiştirmiyorum, değiştirmek zorunda kaldım. Işık süzmesi yüzünden garantiye verdim ve ücret iadesi alacağım. İstersem aynı monitörü alırım ama yeni almışken biraz daha büyük olanını alayım diyorum.

BenQ GW2470HL 23.8" 4ms (Analog+2xHDMI) Full HD LED Monitör Fiyatı

Bak bu da varmış. GW2270H'nin standart VA paneli değil bu. Nispeten daha iyi AMVA2 panel kullanıyor. Standart IPS panelleri aratmaz. Kontrast avantajını da göz önünde bulundurursak... Üstelik daha da büyük ve gerçek 8 bit. Neden olmasın?

Peki BenQ GW2270H ile şu ürünü de karşılaştırır mısınız? Yeni çıkan bir ürün sanırım internette doğru düzgün inceleme bile yok hakkında. BenQ VA panel, ViewSonic IPS diye biliyorum.

Peki BenQ GW2270H ile şu ürünü de karşılaştırır mısınız? Yeni çıkan bir ürün sanırım internette doğru düzgün inceleme bile yok hakkında. BenQ VA panel, ViewSonic IPS diye biliyorum.

Standart bir IPS panel kullanıyor. Oyun + film için kullanacaksanız VA panel almamanız için bir sebep yok. Burada tercihler devreye girer. IPS panel ile kafayı bozmayın hiç.
Buna da bakacağım. Başlıktaki modeli, Benq Gw2406Z ya da Benq 2470HL modeline yoğunlaşıyorum. Sizce bu ürünlerin indirimi ne zamana kadar devam eder?

Bilmiyorum.

Kesinlikle Benq GW2270H daha iyi.
Standart bir IPS panel kullanıyor. Oyun + film için kullanacaksanız VA panel almamanız için bir sebep yok. Burada tercihler devreye girer. IPS panel ile kafayı bozmayın hiç.

Bilmiyorum.

Ayrıca Benq GW2406Z olan model, GW2470HL'den daha iyi gibi. Sizce öyle mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı