ViewSonic VA2419-SH HDMI ekranı gidip geliyor

• Konuyu başlatan Emie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 867

Emie

Hectopat
Makaleler
1
ASUS X555LNB marka bilgisayarımı HDMI kablosu aracılığıyla ViewSonic VA2419-SH marka monitöre bağlayarak kullanıyorum. Ancak bazen ekran gidip geliyor. Bu gidip gelme olayı sırasında ekran varken ekranda ufak çizgiler -1 santimden kısa- meydana geliyor ve kulaklığımdan hafif çıt çıt sesleri geliyor çizgilerle beraber. Çok çabuk oluyor bu çizgi olayları sanki statik elektrik gibi. Önceden VGA kullanıyordum bir sorun yoktu. Kablonun PC tarafındaki ucunu hafif ittirince sorun kayboluyor. Sizce sorun kabloda mı HDMI soketinde mi?

Ekran kartının başka girişine takmayı deneyin, kablo değiştirin, evin elektriğine bir baktırın belki. Benim yazlıkta bahçe elektriği benim prizden aldığı için sulama motoru çalıştığında atıyordu ekran gidip geliyodu, hoparlör patlama sesi veriyodu o an. Garipti ;)

Hocam bilgisayar dizüstü olduğundan tek HDMI var maalesef ancak dediklerinizi deneyeceğim.
Yarın gidip bir HDMI kablo alayım son çare. :)

Ekran kartının başka girişine takmayı deneyin, kablo değiştirin, evin elektriğine bir baktırın belki. Benim yazlıkta bahçe elektriği benim prizden aldığı için sulama motoru çalıştığında atıyordu ekran gidip geliyodu, hoparlör patlama sesi veriyodu o an. Garipti ;)
Arkadaş dizüstü bilgisayar kullanıyor siz de ezberden tavsiye veriyorsunuz :D

Sizce sorun kabloda mı HDMI soketinde mi?
Bunu anlamanın yolu farklı bir HDMI kablosu ile denemen. Bu şekilde tahmin etmek çok zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı