ViewSonic VA2419-SH İncelemesi

Hepinize merhabalar! Yaklaşık 1 hafta önce almış bulunduğum ViewSonic VA2419-SH monitörü inceleyeceğim. Öncelikle profesyonel bir inceleme olmayacak. Çünkü; monitörler hakkında çok fazla bir bilgim ve deneyimim yok bu yüzden incelemeyi buna göre değerlendirin.

Her neyse, ürünü Hepsiburada üzerinden aldım. Ürünü pazartesi akşamı sipariş etmeme rağmen salı günü saat öğlen 12 civarı geldi. Gerçekten çok hızlıydı. Ürünü 2 haftadır almayı planlıyordum tam almayı planladığım gün indirime girmişti ben de kaçırmadım aldım (Ürün hala indirimde ilgilenen olursa link).

Kargoda hiçbir sıkıntı yoktu, gayet iyiydi.

Wiewsonic2.jpg

Not: kutunun sağ tarafındaki siyahlık benden kaynaklı.
Monitör 1920x1080 Full HD çözünürlükte, yaklaşık 24 inç büyüklüğünde ve IPS panel. Ürünün tasarımını ben beğendim. Renk kalitesi olsun, canlılığı olsun beğendim.
Wiewsonic1.jpg

Wiewsonic3.jpg

Kutusundan 1 tane VGA kablosu, 1 tane de güç kablosu geliyor.

Bir monitörün nasıl bir eksisi olabilir bilmiyorum fakat kullandığım süre boyunca herhangi bir eksisini göremedim, ama artıları söyleyecek olursam;
  • Renkler canlı gözünüzü fazla almıyor.
  • Diyelim ki HDMI ve VGA kablosunun ikisini de taktınız arasında geçiş yapabilmek için 2 tuşuna basmanız yeterli oluyor.

İnceleme biraz kısa oldu fakat anlatabileceklerim bu kadardı. Almak isteyen arkadaşlara tavsiye ediyorum. İncelemeyi bitiriyor ve herkese esenlikler diliyorum :).

Son düzenleme:
Dostum Allah senden razı olsun. Ben de bu monitörü düşünüyorum fakat pek inceleme veya söz bulamamıştım. Ben de almayı düşünüyorum. Sence almalı mıyım?
Bir de monitörü yukarı aşağı hareket ettirebiliyor musun?

Dostum Allah senden razı olsun. Ben de bu monitörü düşünüyorum fakat pek inceleme veya söz bulamamıştım. Ben de almayı düşünüyorum. Sence almalı mıyım?
Bir de monitörü yukarı aşağı hareket ettirebiliyor musun?
Sanırım kafasını yukarı aşağı indirmekten bahsediyorsun. O ise hayır olmuyor. Bence bu fiyata bu ürün kaçırılmamalı.
Sanırım tek eksisi kutusundan HDMI kablosu çıkmaması. Hayırlı olsun.
HDMI kablosu zaten Playsatation 4'üm olduğu için vardı, bu yüzden bu benim için bir eksi sayılmaz, ama başka kişilere olabilir.

Sanırım kafasını yukarı aşağı indirmekten bahsediyorsun. O ise hayır olmuyor. Bence bu fiyata bu ürün kaçırılmamalı.

HDMI kablosu zaten Playsatation 4'üm olduğu için vardı, bu yüzden bu benim için bir eksi sayılmaz, ama başka kişilere olabilir.
Kötü olmuş bu. Yukarı aşağı hareket edebilen monitör lazım bana. :)

Hayırlı olsun, fiyatı çok iyi. Işık sızması (backlight bleeding) ne durumda? Karanlık ortamda bir fotoğraf çekip ekleseniz çok iyi olurdu.
Öyle bir şey olduğunu yeni öğrendim, araştırdım biraz çektiğim fotoğraflar da ki herhalde "IPS parlaması" olarak adlandırılıyor. Ha birde fotoğrafta göze gözükenden daha çok paralama var belirteyim.
0048.jpg
53.jpg
51.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı