Viewsonic VG2437Smc ghosting sorunu

Tulpar59

Kilopat
Yer
Trakya
Daha fazla  
Viewsonic VG2437Smc aldım ayarlarını nasıl yaparım. Oyunlarda gosthing yapıyor. masaüstündede aynı . Şirket bilgisayarı diye geçiyormuş ? Geri iade etmelimiyim ? edersem ne önerirsiniz oyun monitörü olsun. fiyat aralığı 500 - 1200 TL arası.

Edit:
Cevap Verebilir misiniz ? Ghosting sorunu var bazı youtube videolarında ve masaüstü pencereyi hareket edince belli oluyor herhangi bir ayarı yok mudur iade etmemi önerirmisiniz ? Yardımınızı bekliyorum Lütfen.

Hocam sitesinden teknik özelliklerine baktım:
Full HD çözünürlük,
MVA panel,
6.9ms tepkime süresi,
75hz yenileme hızı,
gibi özellikleri var. Bu özelliklerle masaüstünde ghosting yapması pek hayra alamet değil.
Hangi bağlantı arabirimini kullanıyorsunuz? VGA, DVI, DP?
DVI veya DP kullanmanızı tavsiye ederim.
Ekran yenileme hızını da kontrol eder misiniz?

Hocam sitesinden teknik özelliklerine baktım:
Full HD çözünürlük,
MVA panel,
6.9ms tepkime süresi,
75hz yenileme hızı,
gibi özellikleri var. Bu özelliklerle masaüstünde ghosting yapması pek hayra alamet değil.
Hangi bağlantı arabirimini kullanıyorsunuz? VGA, DVI, DP?
DVI veya DP kullanmanızı tavsiye ederim.
Ekran yenileme hızını da kontrol eder misiniz?

DVI kullanıyorum. Ekran kartını 2 kere güncelledim sonuç aynı özellikle youtube videosunun bulunduğu sayfa çubuğunu maousla hareket ettiriyorum video da bozulma oluyor . Videoyu durdurulmuş vaziyette denedim.
60 Hz de kullanıyorum 75Hz ekran kartının özelliklerinde bulamadım.

Hertz ekran kartı özelliği değildir, monitöre ait bir özelliktir.
Masaüstüne sağ tıklatıp görüntü veya çözünürlük ayarları altında gelişmiş ayarlara tıklarsanız Hertz ayarına ulaşabilirsiniz...

Hertz ekran kartı özelliği değildir, monitöre ait bir özelliktir.
Masaüstüne sağ tıklatıp görüntü veya çözünürlük ayarları altında gelişmiş ayarlara tıklarsanız Hertz ayarına ulaşabilirsiniz...

Tüm modları listele seçeneğinde var 75Hz ama 10920*1080 de yok sadece 1280*1024 çözürünlüğün yanında yazıyor.

Anladım, başka bir kablo kullanarak deneme imkanınız varsa bir de öyle deneyin. DP ile denemenizde de fayda olacaktır. Benim aklıma gelen bunlardı, başta da dediğim gibi teknik bir arıza da mevcut olabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı