Viewsonic VX-2458 ve RX 580 görüntü gelmiyor

İlk günden itibaren bilgisayarımı açtığımda ekrana görüntü vermiyor lakin kasamı başka bir ekranda açtığım zaman açılmakta ve aynı şekilde ekranımı başka bir kasayla açtığımda açılmaktadır. Viewsonic vx2458-c-mhd ekranından görüntü alabilmek için ise kendi kasama ek 1 tane daha ekran takıyorum, önce o ekran açılıyor sonra benim ekranım geliyor sonrasıdan diğer ekranı çıkarınca görüntü benim ekranıma geliyor. Görüntü kendi ekranımda iken yeniden başlat denildiğinde gene görüntü vermemektedir. 2 ekran bağlı olduğunda ekran ayarlarından benim ekranım 2 diğer ekran ise 1 numara olarak gözüküyor, kendi ekranıma tıklayıp ana ekran yap dediğim de dahi ekran numarası 2 olarak kalmaktadır. Yardımcı olursanız sevinirim çevrem sorabileceğim yerlere sordum çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda buna benzer bir sıkıntı ben yaşadım. Displayport ile görüntü aktarmaya çalıştım. ilk önce displayport manager yükledim olmadı, hdmi girişi ikincil giriş yaptım ve bilgisayarı restart yaptım görüntü geldi. Fakat kabloda bir sıkıntı var gelip gitme oluyordu, displayport kablosundaymış değiştirince açıldı. Mesala hdmı ve displayport ile ikisini bağlamıştım. Benim ekran ikiye bölünebiliyor ve hdmi girişi görüntü veriyor displayport girişini görmüyordu kabloyu yeniledim düzeldi. Şimdi bir de şu durum var monitörde birincil ve ikincil girişler olabilir istersen orayı bir kontrol et. Monitör ekran ayarlarına ve seçili girişlerin doğru olduğundan emin misin? rx580 yazılımını bir güncelleyip denediniz mi?
Anladığım kadarıyla kasanızda ve monitörünüzde bir sorun yok. Bunu her iki şekilde test etmişsiniz. Viewsonic monitörünüzü DVI yerine hdmi veya displayport ile bağlamayı dener misiniz? Olmazsa bilgisayarınızın güncel driverlerinin yüklü olduğunu doğrulayınız.

hdmi kablosu ile görüntü alamamıştım bende. sonra displayport ile bağlandım ve görüntü alabiliyorum. yardımcı olur mu bilmem ama paylaşmak istedim.

Evet aynen dediğiniz gibi HDMI ile görüntü vermiyor başta. DVI veya Display Port ile bağlantı yapmak gerekiyor. Bilgisayara Windows kurulup ekran kartı driveri yüklendikten sonra HDMI çalışıyor.
hdmi kablosu ile görüntü alamamıştım bende. sonra displayport ile bağlandım ve görüntü alabiliyorum. yardımcı olur mu bilmem ama paylaşmak istedim.

İyi günler D.P kablosu ve HDMI kablosu ile görüntü alamadım. Sorun kablo kaynaklı mı? DVI denemeye gerek var mı? Ona göre satın alacağım. Ekran Kartı Sapphire Pulse Rx 580 8 GB. Monitör Viewsonic Vx 2458. Sistem yeni toplandı.

Merhaba bende bu ekrani yeni aldim bugun sabah. Ayni sizin gibi problem yasadim. Anakartta sorun var sandim ilk cunki pc ilk startta aciliyor sonra resetleyip biosa girmeye calisinca girmiyordu. Meger goruntu gelmiyormus sadece ilk startta calisiyordu. 1 gun aksama kasae ugrastim en son tv ye bagladim pc de ariza olmadigini tespit ettim. Sorunun cozumunu söyle buldum.
Viewsonic sitesinden isletim sisteminize gore surucuyu indirip kurun.sonrasinda sorun olmuyor. Suan calisiyor. Bir gunum zehir oldu basima agrilar girdi bu goruntu olayi yuzunden... ama ben cözumu böyle buldum.
Rx 570 ekran kartim.
Hdmi ile bagladim sadece.

Merhaba bende bu ekrani yeni aldim bugun sabah. Ayni sizin gibi problem yasadim. Anakartta sorun var sandim ilk cunki pc ilk startta aciliyor sonra resetleyip biosa girmeye calisinca girmiyordu. Meger goruntu gelmiyormus sadece ilk startta calisiyordu. 1 gun aksama kasae ugrastim en son tv ye bagladim pc de ariza olmadigini tespit ettim. Sorunun cozumunu söyle buldum.
Viewsonic sitesinden isletim sisteminize gore surucuyu indirip kurun.sonrasinda sorun olmuyor. Suan calisiyor. Bir gunum zehir oldu basima agrilar girdi bu goruntu olayi yuzunden... ama ben cözumu böyle buldum.
Rx 570 ekran kartim.
Hdmi ile bagladim sadece.
orda ne var ne yok kurdum olmadı hocam bende, eset attım aynı şekilde açılırken win masaüstüne kadar kapalı kalıyor ekran

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı