Viewsonic VX2458 Ölü Piksel Sorunu

arkadaşlar ürünü aldım ufak bir video çektim şükür sorunsuz bir şekilde geldi sadece lanet aras kargo firması istanbuldan istanbula 5 günde getirdi hatta gidip şubeden ben aldım bu kadar vasat bir firma

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Arkadaşlar monitörümde ışık sızması olduğunuda farkettiğim için yarın sabah iade için veriyorum, yorumlarınız için teşekkürler.

Işık sızmasını nasıl anladınız?
Hocam tam olarak ışık sızması mı yoksa bulutlanma mı artık adını tam kestiremedim ama internette aradıgımda buldum. Monitörün sol kısmı arka plan beyaz olduğunda siyah bulutlanmalar var yani sanki kir gibi. Tam olarak ne adı var bilmiyorum bunun donanımhaberde gördüm farkettim ki bende de bariz bi şekilde var, ancak monitörün kendi yapısı mı böyle bilmiyorum fakat sadece solda var.

Son durum nedir hocam ? Para iadesi mi istediniz ?
Dostum monitörde şuan hafif ışık sızması ve sağ üst köşede kalem noktası kadar ölü piksel var. Açıkçası alıştım bu şekilde kullanıyorum. Monitör ilk elime geldiğinde pek beğenmemistim ancak şuan çok memnun kaldım, viewsonic web sitesinde ölü piksel şartlarını okuduğumda değişim alamayacağımı anladım, para iadesi alabilirim ancak bin liraya boyle monitör bulmam imkansız. Bunu verip eski TN 21.5 monitörume dönmeye de niyetim yok açıkçası. 2 yıl garanti var bi sıkıntı olursa yollarım artık inşallah başım ağrımaz. Bunu verip ustune 400 lira verip TN monitör almak çok saçma geldiği için bu riske girdim. Pekte risk sayılmaz gerçi ama hayırlısı. Gözüme hiç takılmiyor zaten çok köşede inşallah ilerde de artmaz.

Sendeki ölü pikseller birden fazlaydı galiba, boyutuda büyüktü sanırım, sen bence Hepsiburada'dan değişim olmazsa iade talebi oluştur. Onlar servise yolluyor servis değişim derse değiştirirler. Sen gene biraz şanslısin ölü piksellerin birden çok olduğu için değişim yapma ihtimalleri yüksek. Benim fikrim tabi bu.

Son düzenleme:
Dostum monitörde şuan hafif ışık sızması ve sağ üst köşede kalem noktası kadar ölü piksel var. Açıkçası alıştım bu şekilde kullanıyorum. Monitör ilk elime geldiğinde pek beğenmemistim ancak şuan çok memnun kaldım, viewsonic web sitesinde ölü piksel şartlarını okuduğumda değişim alamayacağımı anladım, para iadesi alabilirim ancak bin liraya boyle monitör bulmam imkansız. Bunu verip eski TN 21.5 monitörume dönmeye de niyetim yok açıkçası. 2 yıl garanti var bi sıkıntı olursa yollarım artık inşallah başım ağrımaz. Bunu verip ustune 400 lira verip TN monitör almak çok saçma geldiği için bu riske girdim. Pekte risk sayılmaz gerçi ama hayırlısı. Gözüme hiç takılmiyor zaten çok köşede inşallah ilerde de artmaz.

Sendeki ölü pikseller birden fazlaydı galiba, boyutuda büyüktü sanırım, sen bence Hepsiburada'dan değişim olmazsa iade talebi oluştur. Onlar servise yolluyor servis değişim derse değiştirirler. Sen gene biraz şanslısin ölü piksellerin birden çok olduğu için değişim yapma ihtimalleri yüksek. Benim fikrim tabi bu.

Sağol ilgi ve alakandan ötürü.

Ben de senin dediğin gibi servise göndermeyi düşünüyorum. Viewsonic web sitesinde ölü piksel şartlarını okudum demişsiniz, acaba MSI'da da böyle bir şart yazısı var mıdır ?

Sağol ilgi ve alakandan ötürü.

Ben de senin dediğin gibi servise göndermeyi düşünüyorum. Viewsonic web sitesinde ölü piksel şartlarını okudum demişsiniz, acaba MSI'da da böyle bir şart yazısı var mıdır ?
Web sitesini detayla incelersen büyük ihtimal vardır araştırmadığım için kesin bişey demem mümkün değil.

Şuan ne durumdasın kardeşim . Ölü pixel her hangi bir sıkıntı oluşturdu mu acaba ? Bende yeni aldım çok küçük 2 adet var sıkıntı olur mu
Web sitesini detayla incelersen büyük ihtimal vardır araştırmadığım için kesin bişey demem mümkün değil.
Ölü pixel de her hangi bir sorun var mı kardeşim . Cevaplarsan sevinirim. Bende iade edip etmeme kararı arasında kaldım . Ne yapacağımı bilmiyorum .

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı