ViewSonic XG2405 vs. ASUS TUF Gaming VG259Q

Sisteminiz guncel değilse tavsiye etmem 75Hz ideal olur ama iyi bir sistem oyun ve benzeri seyler icinse ViewSonic almaniz gerekir diye dusunuyorum

ViewSonic ile konuştum. Bu ay içinde indirim geliyor dediler ancak tarih vermediler. Benim biraz acelem var almak için şu an monitörsüzüm. XG2405 güzrl ancak indirimsiz 2bin aralığında. ASUS kullandım aynı modeli değildi ancak inanılmaz ghosting ve akıcılığı bozan etkenlerden iade ettim. TUF serisine yorumlar çoğunlukla olumsuz. XG2405 almayı bekleyebilirim ya da LG 24gn650b modelini alacağım. Bir bak ona istersen. Ah-IPS panel 144Hz 1ms(GtG).anlayacağın oyunlarda TN panel etkisi verip renk kalitesinin arttığı bir monitör.

ViewSonic ile konuştum. Bu ay içinde indirim geliyor dediler ancak tarih vermediler. Benim biraz acelem var almak için şu an monitörsüzüm. XG2405 güzrl ancak indirimsiz 2bin aralığında. ASUS kullandım aynı modeli değildi ancak inanılmaz ghosting ve akıcılığı bozan etkenlerden iade ettim. TUF serisine yorumlar çoğunlukla olumsuz. XG2405 almayı bekleyebilirim ya da LG 24gn650b modelini alacağım. Bir bak ona istersen. Ah-IPS panel 144Hz 1ms(GtG).anlayacağın oyunlarda TN panel etkisi verip renk kalitesinin arttığı bir monitör.

ViewSonic görüntü kalitesi olarak daha iyi LG'den.
Ve bu attığınız LG de hoparlör yok onun dışında ViewSonic ile aynı özellikleri.
ViewSonic XG2405 1800 TL.
LG 1600 TL aslında bir fark yok ViewSonic'i tercih edin derim.
Hem hiç şikayet yok.
LG'nin müşteriden taraf olmayıp satıcı politikasıyla nispeten küçük ama işlerimizi kolaylaştıran bazı özelliklerden mahrum bırakmasını ve sadece üst segmentte yerleştirmesini uygun bulmuyorum. Özellikle arkasında LED aydınlatma var mı diye araştırdım yokmuş, stantı sabitken sağa sola da dönmüyor ve en aşağı alınırken fazla aşağıya konumlanamıyor.
Bunlar küçük detaylar fakat oyuncular için büyük sorunlardır ViewSonic'te bu tür problemler yok.

ViewSonic görüntü kalitesi olarak daha iyi LG'den.
Ve bu attığınız LG de hoparlör yok onun dışında ViewSonic ile aynı özellikleri.
ViewSonic XG2405 1800 TL.
LG 1600 TL aslında bir fark yok ViewSonic'i tercih edin derim.
Hem hiç şikayet yok.
LG'nin müşteriden taraf olmayıp satıcı politikasıyla nispeten küçük ama işlerimizi kolaylaştıran bazı özelliklerden mahrum bırakmasını ve sadece üst segmentte yerleştirmesini uygun bulmuyorum. Özellikle arkasında LED aydınlatma var mı diye araştırdım yokmuş, stantı sabitken sağa sola da dönmüyor ve en aşağı alınırken fazla aşağıya konumlanamıyor.
Bunlar küçük detaylar fakat oyuncular için büyük sorunlardır ViewSonic'te bu tür problemler yok.

Evet bende ondan kararsızım. Ancak LG de 1ms GtG ViewSonic 1ms mprt olması lazım. Şu an XG2405 2000BANDında. LG ise 1800.renk olarak bir tık düşük kalsa da 1ms olayı ve HDR10 olmasıyla öne geçmiyor mu sence? Fikrini almak isterim.(hoparlör ayrıntısı kötü evet ama tolere edilebilir.)

Evet bende ondan kararsızım. Ancak LG de 1ms GtG ViewSonic 1ms MPRT olması lazım. Şu an XG2405 2000BANDında. LG ise 1800.renk olarak bir tık düşük kalsa da 1ms olayı ve HDR10 olmasıyla öne geçmiyor mu sence? Fikrini almak isterim.(hoparlör ayrıntısı kötü evet ama tolere edilebilir.)

Bilmiyorum ama ViewSonic her yönden LG'den daha avantajlıdır her IPS iyi değil.
ViewSonic senelerdir bu işi yapıyor ve bir tane şikayet görmedim.

Geri
Yukarı