ViewSonic XG2405 vs. ASUS TUF VG249Q vs. MSI Optix G242

Bütçe
2000

fizyokrat

Centipat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Optix'i direk eleyin. Ben 24GN650-B öneririm. HDR10 gibi avantajları da var.

Bu attığınız üçü arasından ViewSonic. IPS panel ve yükseklik ayarı var, ASUS IPS değil MSI yükseklik ayarlanmıyor.
@RainbowwOnSky @erdemst17 MSI monitör kullanıyorum gram ghosting yapmıyor. Neye göre bu mesajları atıyorsunuz.

Bu attığınız üçü arasından ViewSonic. IPS panel ve yükseklik ayarı var, ASUS IPS değil MSI yükseklik ayarlanmıyor.
@RainbowwOnSky @erdemst17 MSI monitör kullanıyorum gram ghosting yapmıyor. Neye göre bu mesajları atıyorsunuz.
Ghosting problemi yaşayan kişiler var ayrıca Optix monitörlerde ölü piksel çıkma oranı diğer modellere göre çok fazla.

Bu attığınız üçü arasından ViewSonic. IPS panel, ASUS IPS değil MSI yükseklik ayarlanmıyor.
1-Zamanında kullandım, yapıyordu.
2-Arkadaşım kullanıyor, yapıyor.
3-Bu forumdaki çoğu arkadaşda da yaptığını gördüm.
Sizin modelinizede yapmıyor olabilir o konu da bir şey diyemem. Ama zaten başka markalar varken, bir de risk almak gereksiz olur.

ASUS monitörde de IPS olduğu yazıyor.
MSI Optix'i direk eleyin. Ben 24GN650-B öneririm. HDR10 gibi avantajları da var.
Bu attığınız monitör de kafamı karıştırdı. Şimdi 4 seçenek arasında kaldım teşekkürler :)

Bu attığınız üçü arasından ViewSonic. IPS panel, ASUS IPS değil MSI yükseklik ayarlanmıyor.

Tek siz yaşamadınız diye o monitör sorunsuz olmuyor. Ölü piksel çıkma olasılığı diğer IPS panel monitörlere göre daha fazla, ışık sızması yaşanıyor, dediğiniz ghosting de yaşanıyor ve Türkiye'de garantisi de var ile yok arasında.

@EgeSR @RainbowwOnSky bende alıp sorun yaşamayan bir sürü insan gördüm de ondan sordum iyi forumlar.
ASUS monitörde de IPS olduğu yazıyor.

Bu attığınız monitör de kafamı karıştırdı. Şimdi 4 seçenek arasında kaldım teşekkürler :)

Evet dikkat etmemişim, ya ASUS olanı alın ya da ViewSonic size kalmış.

Geri
Yukarı