Viper Mini vs PulseFire haste

Bütçe
350-600

Utku67Utku

Centipat
Daha fazla  
Elimin uzunluğu 17 cm genişliği 10 cm. Normalde palm grip kullanıyorum oyunlarda genellikle claw ve palm kullanıyorum yerine göre ama daha çok claw kullanıyorum. Fareyi jitter ve butterfly için kullanacağım ama çoğunlukla jitter kullanıyorum. Fareyi Minecraft ve Valorant ve hikayeli oyunlar için alacağım. Hangisini almalıyım?

Elimin uzunluğu 17 cm genişliği 10 cm. Normalde palm grip kullanıyorum oyunlarda genellikle claw ve palm kullanıyorum yerine göre ama daha çok claw kullanıyorum. Fareyi jitter ve butterfly için kullanacağım ama çoğunlukla jitter kullanıyorum. Fareyi Minecraft ve Valorant ve hikayeli oyunlar için alacağım. Hangisini almalıyım?

PulseFire haste. Daha kaliteli bir optiğe sahip.

Haste 40G ve 450IPS iken Viper Mini 35G ve 300IPS.

FPS oyunlarında 200IPS üstü yeterli olsa da IPS değerinin yüksekliği önemli bana kalırsa.

Ek olarak tuş tıklama ömrü haste modelinde 10M kadar daha yüksek.

Her ne kadar Viper Mini görüntü olarak bana daha hoş gibi gelse de benim de tercihim Haste'den yana olurdu.

Sanılanın aksine her yönde değil. Haste sensör olarak daha iyi ve diğer özellikleri neredeyse aynı. Click latency olarak ise Viper Mini daha iyi. Viper Mini 2.3ms Pulsefire Haste 8.2ms değerine sahip.

Minecraft için click latency değeri daha önemli diye düşünüyorum. Sensör de boş geçilecek bir şey değil. Alıcıya bağlı biraz.

Hocam delikli yapı seviyorsanız rahatsız etmiyorsa haste alabirsin ama sevmezsen Viper Mini düşünebilirsin şahsen ben Viper Mini kullanıyorum elim 18x10 claw palm arası tutuyorum gayet de memnunum hasteyi bende düşünmüştüm fakat hem ergonomisi hoşuma gitmedi hem de toz muhabbeti falan olsun istemedim

Ama sizin yine gidip ikisini de test edip karar vermeniz en sağlıklısı olacaktır.

Sanılanın aksine her yönde değil. Haste sensör olarak daha iyi ve diğer özellikleri neredeyse aynı. Click latency olarak ise Viper Mini daha iyi. Viper Mini 2.3ms PulseFire haste 8.2ms değerine sahip.

Minecraft için Click latency değeri daha önemli diye düşünüyorum. Sensör de boş geçilecek bir şey değil. Alıcıya bağlı biraz.

Ben baktığımda latency değerini bulamamıştım, bilgi için teşekkürler. Ama 6ms gibi göz ardı edilecek bir değerin çok fark edeceğini düşünmüyorum.

Herkes farklı bir şey söyleyince bende karar veremedim hayatımda hiç delikli mouse kullanmadığım için bilmiyorum iyi mi olur kötü mü?

Dediğim gibi hocam deneyip karar vermeniz daha iyi olur hem ergono misine falan da bakarsınız.
Deneyip karar verin diyorsunuzda burada denencek bir yer yok buradaki hiçbir mağazada bu fareler satılmıyor internetten alacağım satın alıp denemek diyorsanız o zaten olmaz.

Burası o kadar büyük bir şehir değil ben Zonguldak'ta yaşıyorum.

Bir de zaten PulseFire haste zam gelmiş model D ile aynı fiyat olmuş siyahıyla peki model D PulseFire haste ve Viper Mini arasından hangisini önerir siniz ben model D'yi ergonomik bir mouse olarak biliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı