Virüs barındıran bir siteye mail yoluyla kayıt olmaktan bir zarar gelir mi?

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar arkadaşlar, üniversite ödevim için plagiarisma.net diye bir siteden intihal raporu kontrolü yapmak istedim ve siteye üye oldum. Fakat VirusTotal ile tarayınca CRDF, Malwarepatrol ve Dr.Web sanırım bu sitede bir şey buldu. VirusTotal gibi başka URL virus kontrol sitelerinden taratınca geneli sorun bulmasa da bulanlar da aynı bu 3'ü. Norton tarafından site korunuyor sanırım ve onun da site kontrolünde bir zararlı şey çıkmadı.
Siteden hiçbir dosya, program indirmedim. Sadece mailim ile kayıt oldum. Ben bu siteye ana mailim üzerinden kayıt oldum ve bir şey olmaması büyük ihtimal olsa da gene de korkutuyor. Hesabımın silinmesi talebinde bulundum, umarım kabul ederler.
Genel olarak bu site barındırmasa bile barındıran bir siteye mail yoluyla kayıt olmanın ne gibi zararları olabilir ve bu zararlardan nasıl korunabiliriz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-15 004206.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-15 004206.png
    950 bayt · Görüntüleme: 57
  • Ekran görüntüsü 2020-11-15 004100.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-15 004100.png
    25,7 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
VirusTotal'in URL taramasına güvenmiyorum, reklamları virüs sanıyor olabilir ben taratınca da virüs vardı indirip dosyayı taratınca bişey yoktu yani virüs yoktur diye düşünüyorum hocam.

Peki bu site barındırmasa bile barındıran bir siteye mail yoluyla kayıt olmanın ne gibi zararları olabilir?
Mail'inizi çalmaya çalışabilirler, mailinize phishing mailleri (sosyal medya hesaplarınızı çalmak için fake mail), reklamlı mailler gibi şeyler gelebilir kaydolsanız bile şifrenizi mail şifrenize benzer şeyler koymayın onun harici bir şey olmaz.

Mail'inizi çalmaya çalışabilirler, mailinize phishing mailleri (sosyal medya hesaplarınızı çalmak için fake mail), reklamlı mailler gibi şeyler gelebilir kaydolsanız bile şifrenizi mail şifrenize benzer şeyler koymayın onun harici bir şey olmaz.
Tamamdır, teşekkürler cevabınız için :) Konu kapanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı