Virüs bittikten sonra ne olur?

Arkadaşlar sizden bir şey rica edebilir miyim bu corona günlerinde zaman geçmiyor cennet mahallesini tekrar yayınlaması lazım bunun için show TV'nin Twitter adresine #cennetmahallesiyeniden hashtagiyle yazı yazar mısınız rica etsem?

Bizim yazmamız ile çok bir şey değişeceğini sanmıyorum.

Ben tam olarak bu durumdayım bitsinde nasıl biterse bitsin ne olursa olsun artık. 😀

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türkiye eski halini mumla arayacak orası aşikar. Polyanacılık oynamaya gerek yok. Gerçekçi olalım. Kasadaki para belli giderler belli.Ha ben zenginim diyosanız endişe etmeyin size bir şey olmaz. Ama vay işçilerimizin haline. Artık Türkiye ithal edecek para bulamadığı için sirk eşyası denilen mallara yüksek vergi getirildi. Varın gerisini siz hesap edin.

Virüs bittikten sonra devlet sorun yaşayacaktır. Ekonomik durumumuz zaten kötüydü birde corona yüzünden çarklar durdu. Toparlamak zaman alacak. Bundan sonra ülkelerde milliyetçilik kavramı artacaktır. Birçok ülke temel ihtiyaçların ihracatını bırakıp kendilerine saklayacaktır. Yiyeceğinin çoğunu ithal eden Türkiye'de kıtlık yaşanacak.

Aklı olan tarım yapmak için arazi satın alır. Bundan sonra insanlar hayatı devam ettirmek için gerekli olan ihtiyaçlar haricinde para harcamayacaklar. Zaten harcayacak paraları olmayacak. Gıda'ya erişim zorlaşacak. Tarım yapmak üretmek gerekiyor. Sadece buğday ekip biçmekten bahsetmiyorum. Tarımın her türlüsü hayvancılık dahil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı