Virüs bittikten sonra ne olur?

Aklı olan tarım yapmak için arazi satın alır. Bundan sonra insanlar hayatı devam ettirmek için gerekli olan ihtiyaçlar haricinde para harcamayacaklar. Zaten harcayacak paraları olmayacak. Gıda'ya erişim zorlaşacak. Tarım yapmak üretmek gerekiyor. Sadece buğday ekip biçmekten bahsetmiyorum. Tarımın her türlüsü hayvancılık dahil.
Ben o konuda şanslıyım. Dedem falan yaklaşık 120 büyükbaş 40 tane küçükbaş hayvan var. Artı olarak 60 dönüm arazi. Bizim olanları saymıyorum.

Aklı olan tarım yapmak için arazi satın alır. Bundan sonra insanlar hayatı devam ettirmek için gerekli olan ihtiyaçlar haricinde para harcamayacaklar. Zaten harcayacak paraları olmayacak. Gıda'ya erişim zorlaşacak. Tarım yapmak üretmek gerekiyor. Sadece buğday ekip biçmekten bahsetmiyorum. Tarımın her türlüsü hayvancılık dahil.
Artık aklı olan tüm hükümetler (en başta bizimkiler) boş beleş şeylere yatırım yapacaklarına öyle yolmuş, köprüymüş vs yerine tarıma, hayvancılığa, doğaya, eğitime, sağlık sistemlerine yatırım yapmaları gerektiğini anlamalı.

Hadi çoğu ülke zaten bunu yapıyor da özellikle bizim bunları yapmamız gerek.

Ben o konuda şanslıyım. Dedem falan yaklaşık 120 büyükbaş 40 tane küçükbaş hayvan var. Artı olarak 60 dönüm arazi. Bizim olanları saymıyorum.
oney kardaş yarısını bana ver.jpg

Arkadaşlar virüs bittikten sonra Çin ile Amerikanın savaşa girebileceklerini söyleyenler var diğer ülkelerinde dahil olacağı bir 3.Dünya Savaşından bahsediliyor sizce bu ne kadar gerçekçi?
Çin ve Amerika zaten yıllardır savaşta.
Savaş deyince aklınıza artık kılıçlar, tüfekler gelmesin.

Bence eskisi gibi olmayacak. Her yeri her gün dezenfekte edecekler ve tedbirlerin devam edeceğini düşünüyorum. Abartmak gibi olmasın ama 1-2 sene öncesine dönmemiz için virüs geçtikten sonra en az 5 sene lazım.

Virüs bitmiyeceği için hiçbir şey değişmeyecek. Bu virüs artık bu dünyaya girdi. Asısı bulunursa aynı grip gibi olur. Grip asısı oluyorsun ama yine grip hastalığına yakalanabiliyorsun ama daha az hasar ile atlatıyorsun.

Corono da aynı sekilde olacak. O yüzden coronanın bu dünyada biteceğini düşünmüyorum.

Daha asısı bile cıkmadı bile 🤠

Artık bu virüs ile yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor.

Bağışıklık sistemi zayıf olanlar maalesef ölmeye devam edecek.

Virüs bitmiyeceği için hiçbir şey değişmeyecek. Bu virüs artık bu dünyaya girdi. Asısı bulunursa aynı grip gibi olur. Grip asısı oluyorsun ama yine grip hastalığına yakalanabiliyorsun ama daha az hasar ile atlatıyorsun.

Corono da aynı sekilde olacak. O yüzden coronanın bu dünyada biteceğini düşünmüyorum.

Daha asısı bile cıkmadı bile 🤠

Artık bu virüs ile yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor.

Bağışıklık sistemi zayıf olanlar maalesef ölmeye devam edecek.
Hocam sizce kaç milyon kişi ölecek totalde dünyanın %50 sininin öleceğini söyleyenler doğru mu hocam bu?
Çiftlik bank açın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı