Virüs için disk biçimlendirme yeterli mi?

lapetitemort

Hectopat
Arkadaşlar şimdi muhtemelen PC'ye virüs bulaştı. Ben diskleri biçimlendirsem format atmış gibi mi olur yoksa virüs kalabılır mı PC'de?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm diski biçimlendirdiğinde her şey silinir. Windows kurman gerekir. Zaten temiz Windows10 kurulumunda biçimlendirirsin.

Tüm diski sildiğinde tüm zararlılarla beraber verilerin silinir. Fakat kurulumdan sonra hemen kaliteli antivirüs yazılımı yüklemelisin. USB bellek takar, harici disk vs. takarsan veya ağ üzerinden yine bulaşabilir.

Sadece kendi sisteminize ve hiçbir cihaza bulaşmadığından emin iseniz. Zararlı da çok güçlü değilse evet hangi diskte zararlı var ise biçimlendirilirse silinir, aktif olmayan zararlı tabi.
emin değilim virüs oldugunun kanısa söyle vardım. Bilgisayarda ki programların bir süre sonra sağ üst köşesinde sıkıstırlmıs oldugunu belirsen centik gibi işareti gördüm o yüzden muhtemelen virüs bulaştı dedim. sence olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı