Virüs silinmiyor

bunu nasıl yapacağım
1623535620456.png

"SettingsModifier" diyor, yani ayarları değiştiriyor. Uyarı vermiş sana,

Bu PUP yani istenmeyen uygulama! Host dosyasını değiştirir.

bunu nasıl yapacağım
"Çalıştır" komutuna "%WINDIR%\System32\Drivers\etc" (tırnaklar hariç) yazın. Uzantısı olmayan "hosts" adındaki dosyayı "Not Defteri" ile açın. İçeriğini komple seçip silin, verdiğim orjinal host dosyasındaki kodu aynen yapıştırıp masaüstüne kaydedin. Çünkü "hosts" dosyası salt okunur bir dosya, üstüne kaydetmeye izin vermez. Daha sonra masaüstündeki "hosts" dosyasını demin açtığınız klasördeki "hosts" üstüne kopyalayın ve değiştirin.

Düzeltme: hosts dosyası silinmiş sizde. Boş bir metin dosyası açarak yukarıdaki adımları uygulayın.

"Çalıştır" komutuna "%WINDIR%\System32\Drivers\etc" (tırnaklar hariç) yazın. Uzantısı olmayan "hosts" adındaki dosyayı "Not Defteri" ile açın. İçeriğini komple seçip silin, verdiğim orjinal host dosyasındaki kodu aynen yapıştırıp masaüstüne kaydedin. Çünkü "hosts" dosyası salt okunur bir dosya, üstüne kaydetmeye izin vermez. Daha sonra masaüstündeki "hosts" dosyasını demin açtığınız klasördeki "hosts" üstüne kopyalayın ve değiştirin.
host dosyası yok içinde nasıl ekliyebilirim

Nasıl kısaltmaz hocam format atınca okuma/yazma yapmıyor mu disk? Bir sürü programı tekrar yüklemiyor musunuz? Gerekmedikçe atmanın ne anlamı var?
Haklısınız hocam biraz daha açarak yazmam gerekirdi. Aslında formatın günlük kullanım kadar ömür kısalttığını kastetmiştim. Recep Baltaşın şu dedikleri gibi "format atmak disk ömrünü ekstradan bitirmez. Günlük bir işlem ne kadar azaltıyorsa format da o kadar azaltır. Bu yüzden format disk ömrünü azaltıyor demek mantıksız. O zaman PC hiç kullanılmamalı çünkü o da ömrünü azaltıyor diskin". Ayrıca gerekmedikçe atmak disk ömründen çok, vakit kaybı hocam. Ben atılmalı gibi bir şeyde söylemedim ayrıca. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı