Virüs Sonrası Chrome %100 CPU Kullanımı

TechnoBey

Kilopat
Makaleler
9
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen Windows sürem doluyormuş bildirim geldi, çakma key generator ararken bilgisayara virüs soktum gibi bir şey oldu. Kendimce müdahale ettim ama bilgisayar bazen kasmaya başladı. Görev yöneticisinde ise Chrome %100 CPU kullanıyor gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik sekmesinde bulunan AdwCleaner, Malwarebytes ile tarama yapın.
Güvenlik

Kaspersky Rescue Disk ile tarama işlemini yapın.
Kaspersky Rescue Disk'i USB Bellekten Çalıştırın

Bakım yönergelerini uygulayın.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

35 ₺ gibi bir fiyata OEM anahtarı alıp böyle virüs içeren uygulamalara muhtaç kalmayın.
windows 10 Satın Al - Durmaplay

Siz farkında olmadan inen zararlı yazılımlardan korunmak için, Tarayıcınızda İndirmelerin her seferinde sor seçeneğini aktif edin.
chrome://settings/downloads
Screenshot.png

Windows Defender ile tam tarama yaptım 1 virüs buldu onuda sildim. Program iPhone X Kazan ve Adult bişeyler adı altında uygulamalar yüklemişti kapattım bilgisayarı direk daha geliyordu uygulamalar yoksa :D Bu arada 35TL'lik OEM KEY sorun değil de bunu format atınca birdaha kullanamıyacakmışım o saçma anladığım kadarıyla ?
Bu çıkarımıma ''TEK KULLANIMLIKTIR'' uyarısını okuyarak vardım ama böyle değildir muhtemelen.
Bu çıkarımıma ''TEK KULLANIMLIKTIR'' uyarısını okuyarak vardım ama böyle değildir muhtemelen.

OEM anahtarları Anakarta gömülü olarak çalışır. Anakartın değişmediği sürece o Anahtarı kullanabilirsin.
Mesela Windows 10 Home sürümünün anahtarını aldın. Windows 10 Home sürümüne Temiz kurulum yaptığın sürece kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı