Çözüldü Virüs ve tehdit koruması acilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Skyrise

Decapat
Virüsten korumayı bir oyuna yama yapmak için kapatmıştım ancak bir daha açılmadı. Korumayı yeniden başlatınca resimdeki hatayı veriyor. En son bilgisayarı güncelleştirip kapattım. Bu hatanın güncelleme ile bir alakası var mıdır, veya çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• 15998282251903638412144177903005.jpg
    15998282251903638412144177903005.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 1.595
  • IMG_20200911_155114_1.jpg
    IMG_20200911_155114_1.jpg
    257,7 KB · Görüntüleme: 1.608
Çözüm
Konu nereden nereye gitti hangi antivirüs programınin iyi olduğunu değil, virüsten korumayı nasıl etkinleştireceğimi sordum.

Arkadaşın dediği kayıt defterini dene.
Arama kısmına CMD yaz yönetici olarak çalıştır bu komutları yaz Sfc/scannow DISM.exe /Online /cleanup-image /scanhealth DISM.exe /Online /cleanup-image /restorehealth Sırasıyla Yazmayı unutma:)
Windows Defender'i boş ver kardeşim Kaspersky kurmanı tavsiye ederim hem arka planda çok RAM CPU GPU tüketiyor.

Yok elle temizlik daha iyi.

O zaman Microsoft onu neden koydu?

Daha önce Defender'i denedim tavsiye etmiyorum kardeşim Kaspersky koysa daha iyi olur bu benim görüşüm. Bir de virüs varken eylemleri başlat diyorum eylerler başlatıldı diyor ama hala uyarı veriyor Microsoft kötü yazılımları temizleme aracını indirdim öyle oldu.

Virüsten korumayı bir oyuna yama yapmak için kapatmıştım ancak bir daha açılmadı. Korumayı yeniden başlatınca resimdeki hatayı veriyor. En son bilgisayarı güncelleştirip kapattım. Bu hatanın güncelleme ile bir alakası var mıdır, veya çözümü nedir?
Windows tuşu ile R'ye aynı anda basın. Çıkan pencereye "regedit" yazın ve tamama basın. Sol taraftan HKEY_LOCAL_MACHINE'e girin, oradan sonra şu rotayı izlemeye devam edin: Software > Policies > Microsoft. Microsoft'a girdikten sonra Windows Defender'a iki kez tıklatın. Sağ tarafta DisableAntiSpyware olması lazım. Varsa iki kez tıklayıp 1 yazan yeri silip 0 yazın, tamama basın ve yeniden başlatın. Eğer yoksa sağ tarafta boş yere sağ tık yapıp yeniye, oradan "DWORD (32-bit) değer" kısmına basın. Yeni oluşan dosyaya çift tıklayın ve ismini DisableAntiSpyware yapın, ardından sayıyı 0 yapıp yeniden başlatın. Sorunuz varsa çekinmeyin.

Geri
Yukarı