Virüs yedim

bebecanciyim

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:Asus B450 M-K2
İşlemci:AMD Ryzen 5 5600G with Radeon Graphics 3.90 GHz
Takılı RAM:32,0 GB
Selam arkadaşlar, ben bir dosya yükledim ve trojanmış. Bende 25-30 dakika sonra fark ettim. RAT sanırım. Her neys. E ben gittim format attım. Kaspersky ile taradım sistemi. Temiz çıktı ama dün Discord hesabım çalındı. Şimdi bilgisayarımda virüs var gibi düşünüyorum. Ya da bu virüs BIOS'a falan bulaşmış olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, ben bir dosya yükledim ve trojanmış. Bende 25-30 dakika sonra fark ettim. RAT sanırım. Her neys. E ben gittim format attım. Kaspersky ile taradım sistemi. Temiz çıktı ama dün Discord hesabım çalındı. Şimdi bilgisayarımda virüs var gibi düşünüyorum. Ya da bu virüs BIOS'a falan bulaşmış olabilir mi?

Virüslüyken çalınıp şimdi kullanılıyor olabilir mi?

Discord hesabını geri almak için.
1- Discord'un web sitesinden bir destek talebi oluştur. 2- hesabının çalındığını yaz ve hesap bilgilerini çalınmadan önceki e-posta şifre varsa telefon numarasını yaz. 3- burada beklemen gerekiyor Discord destek senin maillerine cevap bırakacak o yüzden sık sık maillerine bak.

RAT değil stealer yani graber kurtulmanın en iyi yolu çerezleri sıfırlaman ve antivirüs ile taratıp şifrelerini telefondan değiştirmelisin.

RAT değil stealer yani graber kurtulmanın en iyi yolu çerezleri sıfırlaman ve antivirüs ile taratıp şifrelerini telefondan değiştirmelisin.

Zaten format attım ve çerezleri temizledim bu virüs BIOS'a falan bulaşmaz değil mi?

Zararlı olduğu kesin değil. Büyük boyutlu olduğu ve sıkıştırılmış olduğundan daha incelenmesi gerekiyor.
Bundan bağımsız olarak hesabınızın çalışmış olması farklı bir güvenlik açığı olabilir. Hesaplarınızın şifrelerini değişmeyi ve çift taraf doğrulama kullanmayı deneyin. Bunları zararlı bulaşmadan önce alınması gereken önlemlerdi.
BIOS zararlılarına kafayı takmayın, her zararlı şüphesinde format atılmaz. Tespitlere göre de BIOS ile yakından uzakdan alakası yok.

Hocam tehlikeli virüs, zaten ZIP içinde .exe varmış oluşturma tarihi 2018 o zaman Valorant yoktu bir de contacted domains kısmı sıkıntı. Behavior kısmında capture webcam image ve delete registry key/value gibi kötü amaçlı davranışlar var.

Hocam tehlikeli virüs, zaten ZIP içinde .exe varmış oluşturma tarihi 2018 o zaman Valorant yoktu bir de contacted domains kısmı sıkıntı. Behavior kısmında capture webcam image ve delete registry key/value gibi kötü amaçlı davranışlar var.

Hocam mala anlatır gibi anlatır mısınız pek bir bilgim yok tek anladığım Valorant'ın olmamasıydı o zaman.

Zararlı olduğu kesin değil. Büyük boyutlu olduğu ve sıkıştırılmış olduğundan daha incelenmesi gerekiyor.
Bundan bağımsız olarak hesabınızın çalışmış olması farklı bir güvenlik açığı olabilir. Hesaplarınızın şifrelerini değişmeyi ve çift taraf doğrulama kullanmayı deneyin. Bunları zararlı bulaşmadan önce alınması gereken önlemlerdi.
BIOS zararlılarına kafayı takmayın, her zararlı şüphesinde format atılmaz. Tespitlere göre de BIOS ile yakından uzaktan alakası yok.

Hocam bunu bana Discord'dan atan şahıs virüsü yükleyince EBA şifremi falan attı.

Yoksa bu kadar uğraşmazdım formatla.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı