Virüslerden korkmalı mıyım?

Siber çağda olduğunuzu unutuyorsunuz. Hastanedeki bir diyaliz makinesi yakında hacklenebilir olduğu zaman ne yapacaksınız?

Bir diyaliz makinesi internete bağlanmadığı sürece sorun yok. Dostum her şeyin farkındayım, bu işin büyük kısmı kullanıcının elinde. Virüsten bu denli korkan birine antivirüs kur demek biraz kolay. Adam dk başı tarama yapacak. Bu olay hem kişide hem de şansta bitiyor. Örneğin kalkıp adama cracklı oyun kurma demen bir faydası yok. YouTube'dan Can Deger'i dinle ona göre hareket et yani kasmaya gerek yok.

Bir diyaliz makinesi internete bağlanmadığı sürece sorun yok. Dostum her şeyin farkındayım, bu işin büyük kısmı kullanıcının elinde. Virüsten bu denli korkan birine antivirüs kur demek biraz kolay. Adam dk başı tarama yapacak. Bu olay hem kişide hem de şansta bitiyor.
Her makine birer IoT cihazı olma yoluna gidiyor. Bunu olmayacağı da kesin değil. Her önlem, önemlidir.

Her makine birer ıot cihazı olma yoluna gidiyor. Bunu olmayacağı da kesin değil. Her önlem, önemlidir.

Kesinlikle katılıyorum, mining muhabbetleri bayağı arttı. En son Custom ROM kullanan 5 bin kişinin cihazı mining makinesine dönüşünce ben güvenliği maksimuma çektim. Ama temel taktik şu; sen ne kadar az bilgi verirsen risk o kadar azalır. İyi sosyaller.

Güzel bir trojan+keylogger yiyin bakalım bütün kredi kartı bilgilerinizi alsın karşı taraf o zamanda böyle bir şey söyleyebilecek misiniz acaba? Uzaktan konuşmak kolay. Bir de o virüsü yemenin deneyimini yaşayın.

Çok kez virüs yedim sağ ol. Ben ne kaybedeceğimi bilerek hareket ettiğim için rahatım.

Kesinlikle katılıyorum, mining muhabbetleri bayağı arttı. En son Custom ROM kullanan 5 bin kişinin cihazı mining makinesine dönüşünce ben güvenliği maksimuma çektim. Ama temel taktik şu; sen ne kadar az bilgi verirsen risk o kadar azalır. İyi sosyaller.

Çok kez virüs yedim sağ ol. Ben ne kaybedeceğimi bilerek hareket ettiğim için rahatım.
En fazla pop-up virüsüdür onlar. Siz dikkatli kullanıyor olabilirsiniz rahat olabilirsiniz bu konu hakkında ama herkes sizin gibi kullanmıyor çoğu kişi crackle vs uğraşıyor virüslerden korkma tabiri yanlış olur yani.

Bugüne kadar hatta son zamanları çıkarırsak sadece crackli oyunlar oynuyordum, şu an yine bir nebze olsun kendi bütçemle orijinal oyun almaya çalışıyorum, bunun dışında antivirüs programı kullanmıyorum veya girdiğim sitelere falan çok takılmıyorum, ama bu demek değil ki gördüğüm her şeyi indiriyorum veya her butona tıklıyorum, bunlarla övünmüyorum yanlış anlaşılmasın, geçen gün arkadaşım Minecraft launcherinde(malum Launcher) virüs varmış deyip bilgisayarına format atacağını söyledi, bense cevap olarak zaten bilgisayarımda yıllardır yüklü olduğunu bir şey olsa zaten çoktan olacağını söyledim ve üzerinde çok durmadım hatta Minecraft Launcher'ini hala silmedim öyle duruyor, ben mi çok rahat davranıyorum? Bugüne kadar başıma hiçbir olay gelmedi(fidye, hesap çalınması vs.) Böyle ilerlememin doğru olduğunu düşünmüyorum, sizce virüsler gerçekten korkulacak şeyler mi?

Durduk yere virüs bulaşmaz. Internet Security yazılımı kullanılmıyorsa en azından Windows Defender kullanılmalı. Ben hiçbir Internet Security yazılımı, Defender falan kullanmıyorum. Belirgin bir virüs fark etmedim.

En fazla pop-up virüsüdür onlar. Siz dikkatli kullanıyor olabilirsiniz rahat olabilirsiniz bu konu hakkında ama herkes sizin gibi kullanmıyor çoğu kişi crackle vs uğraşıyor virüslerden korkma tabiri yanlış olur yani.

Tamam da yukarıda dediğim gibi crack kullanan adam virüsten korkmuyor demek. Virüsten kork demek crack kullanma demek, bu durumda yukarıda dediğim gibi bu kişilere korkma demek en mantıklısı BENCE. Yani iş dönüp dolaşıyor. Bu işte şans bir yana kişi çok önemli. Ben dediğiniz gibi rahatım çünkü tedbirliyim. Ama bu işte sans faktörüde var bence sadece biyolojik virüslerden korkun.Dostlar bunlar benim kişisel fikrim yaw bi sakin olun ben korkmuyorum ben korkmayın diyorum siz korkabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı