Virüslü dosyayı silmeden onarmak mümkün mü?

BayOcean

Picopat
Herhangi bir Anti-Virus bunu sağlayabiliyor mu? Bu işlem için hangi programı uygulamayı önerirsiniz? Misal, virüslü bir exe'yi arındırıp temiz bir şekilde kullanabilmek istiyorum. Bu mümkün mü?

PcAnlamaz

Nanopat
Makaleler
1
Hocam Comodo'da bir ara yapıyordum da nasıl yaptığımı hatırlamıyorum.

MR-2

Hectopat
Yer
Gensokyo
Böyle bir anti virüs programı duymadım, bunu yapabildiğini iddia eden programlarında çalıştığını sanmıyorum. En iyi şansınız bağımsız bir Virtual Machine kurup dosyayı onun içinde çalıştırmak. Eğer VM metodunu kullanacaksanız, VM'in internete bağlanmadığından ve diskleri bilgisayarınız ile paylaşmadığından emin olmanız gerek.

Son düzenleme:

permatik

Decipat
Virüs silindiğinde uygulama halen bilgisayarda bulunuyorsa, bozulmuş oluyor.

Murat5038

Yottapat!
Makaleler
36
Yer
Sakarya
Dezenfeksiyon işlemi deniyor bu genelde zararlıyı zararsız değil sistemi zararsız olarak kullanabilmeni sağlıyor veya zarar vermeişsse sistemi arındırıyor AV'ler.
Bu tür genel bir algı çıkmasın yani her virüs veya zararlı arındırıp kullanırım diye.

KS
BayOcean

BayOcean

Picopat
Dezenfeksiyon işlemi deniyor bu genelde zararlıyı zararsız değil sistemi zararsız olarak kullanabilmeni sağlıyor veya zarar vermeişsse sistemi arındırıyor AV'ler.
Bu tür genel bir algı çıkmasın yani her virüs veya zararlı arındırıp kullanırım diye.
Kaspersky ile bunu yapmak için hangi adımları deneyeceğim? Genelde kendisi yok ediyor.

Murat5038

Yottapat!
Makaleler
36
Yer
Sakarya

Yeni konular

Yukarı