Virüslü USB'yi bilgisayara takınca virüs kapar mı?

Read/Write/Execute ayrımından bihaber misiniz? Bir dosyayı okumak içeriğindeki kodların çalışmasını tetiklemez. Basit bir işletim sistemi bilgisi bu.

Ben böyle bir şey demedim. Sıfır gün zafiyeti ile karşılaştıysa yemiştir. Bunun ihtimalini siz hesaplayın.

Trojan veya fidye ise çalışmasına gerek yok sistem uzantıyı okuduğu anda böcek arka plana yerleşiyor... Eğer virüs truva ailesine ait ise çalışmasına gerek yok.
Ayrıca en baştan beri belirttiğiniz 0 gün zafiyeti nedir? Hâlâ düşünmekteyim..

Trojan veya fidye ise çalışmasına gerek yok sistem uzantıyı okuduğu anda böcek arkaplana yerleşiyor.. ( eğer virüs truva ailesine ait ise çalışmasına gerek yok )
Böyle olmayacağını anlattım, işkembeden sallama cümleler kurmamanızı rica ederim.

Ayrıca en baştan beri belirttiğiniz 0 gün zafiyeti nedir? Hâlâ düşünmekteyim..
Henüz yamanmamış açıklara deniyor.

Bazı virüsler usb yi açmadığın halde usb den kendini pc deki disklere klonlar. Gerçek zamanlı koruma sağlayan bir antivirüs kullanırsan bunu engeller.

Böyle olmayacağını anlattım, işkembeden sallama cümleler kurmamanızı rica ederim.

Henüz yamanmamış açıklara deniyor.

En azından sizin gibi sanaldan sallamıyorum! Ayrıca bunlar işkembeden sallama cümleler değil yıllarca kullanılan Windows deneyimleridir.
Kaç kere rast geldim bu ve bunun gibi olaylara.
Benim söylediğim bilgileri kabullenmemek yerine araştırmayı denemenizi tavsiye ederim.
Bir bilgi taşa-kayaya kazınabilir ama sizin sahip olduğunuz kafaya asla...

En azından sizin gibi sanaldan sallamıyorum! Ayrıca bunlar işkembeden sallama cümleler değil yıllarca kullanılan Windows deneyimleridir.
Kaç kere rast geldim bu ve bunun gibi olaylara.
Benim söylediğim bilgileri kabullenmemek yerine araştırmayı denemenizi tavsiye ederim.
Bir bilgi taşa-kayaya kazınabilir ama sizin sahip olduğunuz kafaya asla...
Her yanlışına açıklayarak cevap verdim. İronik cümlelerin ile sadece kendini komik duruma düşürüyorsun.

Her yanlışına açıklayarak cevap verdim. İronik cümlelerin ile sadece kendini komik duruma düşürüyorsun.

Benim dediklerimin hepsi yanlış sizinkilerin hepsi doğru 😂😂 bunu dememi falan mı bekliyorsunuz? Mümkünse bu konu hakkında detaylı bir araştırma yapınız. Ben verdiğim bilgilerin hepsinin arkasındayım. Ben burada ( sizin deyişinize göre ) kendimi komik duruma düşürsem dahi sizin gibi hayal gücümü + sallama yeteneğimi kullanarak bilgi vermiyorum.
İşin özüne bakarsak bir insan bir konuyu bilmiyorsa her **** maydanoz olmamalı ve toplumu yanlışa yönlendirmemeli.
( Tekrar söylüyorum bu konuyu detaylıca araştırın bana inanmıyorsanız başka kaynaklara bakın ) + ben ironik cümleler kullanmıyorum ironi anlayışınız tartışmaya açık :)🔒

Benim dediklerimin hepsi yanlış sizinkilerin hepsi doğru 😂😂 bunu dememi falan mı bekliyorsunuz? Mümkünse bu konu hakkında detaylı bir araştırma yapınız. Ben verdiğim bilgilerin hepsinin arkasındayım. Ben burada ( sizin deyişinize göre ) kendimi komik duruma düşürsem dahi sizin gibi hayal gücümü + sallama yeteneğimi kullanarak bilgi vermiyorum.
İşin özüne bakarsak bir insan bir konuyu bilmiyorsa her **** maydanoz olmamalı ve toplumu yanlışa yönlendirmemeli.
( Tekrar söylüyorum bu konuyu detaylıca araştırın bana inanmıyorsanız başka kaynaklara bakın ) + ben ironik cümleler kullanmıyorum ironi anlayışınız tartışmaya açık :)🔒
Verdiğin bilgiler - bilgi dahi denemez - ve dediklerin yanlış işte. En basit bilgilerden dahi yoksunsun. Kendini daha ne kadar rezil edeceksin merak ediyorum :D

Verdiğin bilgiler - bilgi dahi denemez - ve dediklerin yanlış işte. En basit bilgilerden dahi yoksunsun. Kendini daha ne kadar rezil edeceksin merak ediyorum :D
Benim bilgilerimi değerlendirmek sizin ne haddinize? Maydanoz gibisiniz !

Bilgi yoksunu olsaydım sizin verdiğiniz bilgileri savunurdum.

Burası sanal bir ortam ama sözler gerçek ben sizin gibi Kendimi rezil falan etmiyorum bu platformda doğru bilgiyi vermek suç olmuş galiba yaşınız kaç bilmiyorum ama teknolojiden bi habersiniz. Güncel kalmaya çalışalım lütfen . Biraz bilgi hırsızı olmanızı tavsiye ederim.

Benim bilgilerimi değerlendirmek sizin ne haddinize? Maydanoz gibisiniz !

Bilgi yoksunu olsaydım sizin verdiğiniz bilgileri savunurdum.

Burası sanal bir ortam ama sözler gerçek ben sizin gibi Kendimi rezil falan etmiyorum bu platformda doğru bilgiyi vermek suç olmuş galiba yaşınız kaç bilmiyorum ama teknolojiden bi habersiniz. Güncel kalmaya çalışalım lütfen . Biraz bilgi hırsızı olmanızı tavsiye ederim.
Hak veriyorum ve önerinizi aldım. Bilgilerinizi değerlendirmek benim ne haddime ve ayrıca 13 yaşındayım, kusuruma bakmazsınız umarım.

Geri
Yukarı