Virüsün durumu kötüye gidiyor

İlk günden en iyi tedbirleri alan ülkede olmamıza rağmen durum kötüye gidiyor şu an. İnsanlarımız virüsü takmıyor bile. Hani o partilere pikniklere giden insanlar o ortamda nasıl rahat oturuyor anlamıyorum. Yani hiç burada birinde virüs varsa bulaşır diye düşünmüyorlar. Onlar yüzünden biz evde oturmak zorundayız. Herkes kurallara dikkat etseydi en azından haftada bir dışarı çıkabilirdik. Sizin düşünceleriniz neler?
Hocam uzun ama şunu müsait zamanda bir izleyin derim. Serdar Bey'e ne kadar güvenirsiniz bilemiyorum geçen Fatih Altaylı'da bağırıyordu. Oradan bayağı bir antipati topladı. Yalnız yansız izleyince adam hakikaten haklı diyorsunuz. Cidden en iyi tedbirleri alan ülkelerden miyiz acaba? Adam diyor ki ABD'deyle başa oynarız diye bekliyordum. Mutlaka izleyin derim bir ara:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Özel sektör çalışanıyız ve çağrı merkezi olarak düşünebilirsiniz, dönem sona erdi şirket hemen herkesi geri çağırdı, devlet düşünmüyor ise özel sektör zaten düşünmez mantığı, insanlar isyan ede ede geliyor ve bir şey yapılacağı da yok gibi. Şirkette herkes 1 tane korona çıksa ne yapacaklar acaba diye merak içinde.

Virüsün ne yönde gittiğini evde oturan insan bilemez. Bunun analizini profesörler yapar. Eve çekilip hayatının geri kalanını evde virüsün bitmesini bekleyerek geçiremezsin. Bu insanın doğasına aykırı.

Bu konuda devletten çok insanların bilinçli olması gerekiyor, devlet sosyal mesafeye uyun, kurallara uyun dedi diye değil, kendi bilincin ile bu hareketleri yapman gerekiyor, pekii Türk insanı ne yapıyor🚷 neyse çok uzatmayalım.

En basitinden, evden haftada en fazla bir kere çıkıyorum. Onda da markete gidip birkaç şey alıyorum. Neyse kasa bölümünde araya mesafe bırakılsın diye bant çekilmiş ama kimin umrunda! Arada en küçük bir mesafe bıraksan sıranı kapmaya çalışıyor görgüsüzler. Bu yüzden herkes dipdibe. Çoğu da maskeyi ağzı dışında her yerini örterek kapatmış. Bu tipler yüzünden bizim de canımız tehlikeye giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı