VirusTotal bilgimizi çalar mı?

Alperen_51

Picopat
Daha fazla  
Resimdeki dosyalar nedir? Bunlar WhatsApp sohbet yedeğimi VirusTotal'de tarattım. Sonra da orada yazı yazıyordu kişisel dosyaları payalşmayın biz sorumlu değiliz diye. Şüphelendim. Bu dosyalar boşmu yoksa yedekmi ya da VirusTotal bir şey yapar mı?

Screenshot_20230804_153157.jpg

VirusTotal bilgini çalacak bir şirket değil. Nihayetinde gönderdiğin dosyalar bir makineye gidiyor. Olası bir saldırıda yaşanabilecek şeyler için o uyarıyı yaptığını düşünüyorum.

Resimdeki dosyalar nedir? Bunlar WhatsApp sohbet yedeğimi VirusTotal'de tarattım. Sonra da orada yazı yazıyordu kişisel dosyaları payalşmayın biz sorumlu değiliz diye. Şüphelendim. Bu dosyalar boşmu yoksa yedekmi ya da VirusTotal bir şey yapar mı?

Eki Görüntüle 1889449

Paylaştınığız dosyaların ne olduğunu bilmiyorum ama yedekler orada değil dahili hafızaya girdiğinizde ilk çıkan WhatsApp klasörünün backups kısmında saklanıyor.

Eki Görüntüle 1889449
Yedeğinizi neden VT'ye taratıyorsunuz? Whatsapp yedeğinde neden virüs olsun?

Kişisel dosyalarını taratma diye belirtmiş zaten. Vt aldığı bu dosyaları listesindeki büyüklü küçüklü tüm güvenlik firmaları ile paylaşabilmekte. O firmalardaki kişisel bilgini kullanmak isterse kullanabilir.

Anladım reis ama şey onların kişisel olduğu sonradan anladım.

Yedeğinizi neden Vt'ye taratıyorsunuz? WhatsApp yedeğinde neden virüs olsun?

O dosyaların ismi garipti bir de wpden yabancılar aradı acaba bu dosyalar ne diye tarattım bunlar yedekmi.

Yeni konular

Geri
Yukarı