Visual Studio çalıştırırken "localhost bağlanmadı" hatası

Hüsnü_Çoban

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sivil Polis
Merhabalar arkadaşlar:
JavaScript üzerine çalışıyorum Visual Studio üzerinden yazıyorum. Ancak derleme başlatıldığında Edge'yi açıyor normal sonrasında "localhost bağlanmayı reddeti."
Hatası veriyor. Nasıl düzeltirim?

1611231697349.png

Ona nasıl bakacağım?

Bu soruyu sorduğuna göre hiçbirini kurmadın varsayıyorum onun için çalışmıyor uygulaman 2'sinden birini bilgisayarına ücretsiz bir şekilde indirip kurabilirsin.
Xampp kurmanı tavsiye ederim. Kurduktan sonra Apache yazan kısmı start edip tekrar dener misin?

1611236452399.png

Aslıda javascript kodlama dilinde Apache servisine gerek olmaması lazım kodu kaydettiğiniz HTML dosyasını el ile açmayı dener misiniz?

Son düzenleme:
B
Bu soruyu sorduğuna göre hiçbirini kurmadın varsayıyorum onun için çalışmıyor uygulaman 2'sinden birini bilgisayarına ücretsiz bir şekilde indirip kurabilirsin.
Xampp kurmanı tavsiye ederim. Kurduktan sonra Apache yazan kısmı start edip tekrar dener misin?

Eki Görüntüle 846272
Aslıda javascript kodlama dilinde Apache servisine gerek olmaması lazım kodu kaydettiğiniz HTML dosyasını el ile açmayı dener misiniz?
Bastım uygulamayı kapatayım mı?

Asp.Net üzerinde mi çalışıyorsunuz, Visual Studio'yu kurarken "Web Geliştirme Araçları"nı seçtiniz mi, IIS Express görev çubuğundaki yukarı doğru olan oka bastığınızda gözüküyor mu?

Merhaba, Visual studio code'un Live Server'ını mı kullanıyorsun. Yoksa node ile mi ayağa kaldırdın projeyi?

Xampp apache kurmana gerek yok Javascript geliştirmen için LiveServer eklentisini VS Code içine kurman ve index.html dosyasına sağ tıklayıp open in live server demen yeterli olucaktır.

Javascript'in neyini derlediğini de anlamadım, Javascriptin çalışması için derlenmeyi sizin elinizle yapmaya ihtiyacınız yok. Neredeyse tüm tarayıcılar Javascript çalıştırabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı