VMG3312-B10A v2 ADSL modem internet kopma sorunu

Sıkıntı Modemde mi Hatta mı?

• Oy verenlerin toplamı
    3
  • Anket kapandı .

Androgeo

Kilopat
Daha fazla  
Modemim başlıkta belirttiğim gibi Zyxel marka VMG 3312B10A v2 modeldir. Daha öncelerde sık sık bağlantımın kopması üzerine evime eksiz bir şekilde modeme kadar tek bir kablo çektim. Fakat bir değişiklik olmadı ben de gidip bu modemi aldım fakat bu modemde şöyle bir sıkıntı yaşıyorum. Bulunduğum bölgede sadece ADSL hat var fakat modemim VDSL bağlantı görüyor ancak modeme gelen telefon kablosunu yaklaşık 10-15 kere çıkarıp taktığım zaman ADSL modda çalışıyor. Turknet'in Kotasız paketini kullanmaktayım VAE'de değil YAPA sistemindeyim. Konu ile Zyxel müşteri hizmetleri ile görüştüm modemde bir arıza olmadığını sıkıntının Turknet tarafından kaynaklandığını söylediler.

Turknet müşteri hizmetlerini aradığımda da bana sorunun modem üzerinden kaynaklandığını ilettiler. Modemimi bölgede bulunan bir elektronik servis dükkanına götürdüm. Modemin içini açmadan sadece modemi bağladılar ve orada bir sıkıntı çıkmadı yeşil ışık yandı ve direkt internete bağlandı bana da sıkıntının modemde değil hattından kaynaklı olduğunu söylediler. Sadece ADSL modem taktığımda internete hızlı bir şekilde bağlanıyor ama bu sefer sık sık kopma yaşıyorum. İşin içinden bir türlü çıkamadım bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı