ZyXEL VMG3312-B10B modem internet bağlantısı kopma sorunu

Arkadasta var internet kirmizi oluyor kapat ac duzeliyor oluyor zyxel olanlara sordun hepsinde var boyle bir sorun zyxek modem sevmiyorum tp link td w 9970 iyi gibi onu alsam nasil olur iyi olur mu ne dersiniz

Pardon

Kisitlama dedigim baglanti kopmasi

TD-W9970 güzel seçim bence. Zyxel olanlara kopma sorunu daha yaygın. Önceki modemim TD-W8968'di memnundum. Şuan VDSL olarak TD-W9970 kullanıyorum ve memnunum.

2-3 knuda daha yazmıştım kardeşim bu modem markası ile ilgili birşey değil. tamamen hattın oturma değerlerinden kaynaklanır. Arayüzde bulunan snr margin değerleri en az 15 olmalı hem download hem upload yönü. 15 in altına düşüyorsa malesef hat kopar sürekli sen modemi kapatıp açarak internetin düzeldiğini sanırsın ama başka modemlede deneyebilirsin sorunun hat kaynaklı olacağını göreceksin.

Selamlar. Bende zyxel vmg3312-b10b modem var. Bu sorun hergün benimde başıma geliyordu. 4440375 sorun olmadığını söyler . Size sonra 4441150 numarayı arasınız . 10 dakika bekleyip cevpa gelir. Cavap şudur. Zyxel arayüzüne girmek için 192.168.1.1 girip admin ve şifreyi girin . Sonra ağ ayarlarından kablosuz gelin burda kablosuz ağ kurulumu yazan yerde kanal yazan yeri 11 yapmamız lazım bunun için kanal yazan yerin karşısına dağa fazla basın ordan 11 işretleyin. Onun altında dağa fazala üst işretleyip uygulaya basın. Sonra üste wps yazan yere gelin wps kurulum yazan 2 kutuyu devre dışı bırakın sağ alta uygulamaya basın. Artık 24 saatte bir kopma olmuyacaktır. Kolay gelsin ben ismail gürgenburan işinize yaradıysa ne mutlu bana....
Ben bunu denedim arkadaşlar sorunum çözüldü sanırım kopma yaşamıyorum 1 saattir.

2-3 knuda daha yazmıştım kardeşim bu modem markası ile ilgili birşey değil. tamamen hattın oturma değerlerinden kaynaklanır. Arayüzde bulunan snr margin değerleri en az 15 olmalı hem download hem upload yönü. 15 in altına düşüyorsa malesef hat kopar sürekli sen modemi kapatıp açarak internetin düzeldiğini sanırsın ama başka modemlede deneyebilirsin sorunun hat kaynaklı olacağını göreceksin.
Hat dediğiniz doğruda ,15 snr'de sürekli kopar demeniz az yanlış Turkiyede çok kişide 8-10 Snr alıyor full paketi alınca hepsi size göre kopuyor öylemi?Süre geçmiş ama yanlış bilgi .

Yeni konular

Geri
Yukarı