ZyXEL VMG3312-B10B modem internet bağlantısı kopma sorunu

oktayo290

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sanırım bir haftadır olan bir şey bu. Durduk yere internetten kopuyorum. 40-60 saniye bekleyince tekrar geliyor. Çok sinir bozucu bir şey haline geldi. TTNET ile iletişime geçmedim direkt buraya yazdım.

İnternet paketim: TTNET Ultra İnternet > Ultranet Limitsiz 69 TL 16 Mbps Limitsiz 50 GB Adil Kullanım Noktası
Modem Markası: ZyXEL
Netim kopunca internete girmeye çalışınca tarayıcıda bu uyarıyı alıyorum.

net.png

Ne dediği hakkında en ufak bir fikrim yok çünkü bilgim yok.

Ben bir şeyden şüpheleniyorum. Benim hat ile splitter denilen küçük kutuya gelen kablo çok küçük 2 telden oluşuyor bununla bir ilgisi var mı bilmem ama daha öncelerde olmuyordu bu internetin kopması.
O kabloya yeni eve taşınınca geçtim. Modemim yanmıştı ZyXEL modelli modemi de yeni aldım. O kabloyla herhangi bir ilgisi var mı merak ediyorum açıkçası. Biliyorsanız açıklarsanız sevinirim. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa sorun modemde. Sonuçta internet bağlantısı kopukken bile modem arayüzüne girilebiliyor. (Benim kullandığım 2 modemde de vardı.) Yine de siz TTNET ile irtibata geçin. Bir de başka bir modeme erişiminiz var ise o modemden internete girmeyi deneyebilirsiniz.

Öncelikle Download Library | ZyXEL buradan modem firmware güncellemesi var ise güncelleyin.

Sorununuz çözülmezse fabrika ayarlarına geri döndürün. Yine benzer hata alırsanız telefonla veya TTNET Destek (TTNETdestek) Twitter'da ile iletişime geçin. Sorun bizden kaynaklı değil derlerse o zaman burada belirtin.

Bana kalırsa sorun modemde. Sonuçta internet bağlantısı kopukken bile modem arayüzüne girilebiliyor. (Benim kullandığım 2 modemde de vardı.) Yine de siz TTNET ile irtibata geçin. Bir de başka bir modeme erişiminiz var ise o modemden internete girmeyi deneyebilirsiniz.

Önerdiğiniz sitede benim modemin modelini bulamadım ve dolayısıyla güncelleme yapamadım. Biraz bekleyeceğim eğer düzelmezse TTNET ile iletişime geçeceğim. Yardımlarınız için teşekkürler.

En güncel firmware bu gözükmekte. ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/VDSL_MODEMLER/VMG3312-B10B/100AAPP0D7.bin

P-661 - P-2812HNUL-F1 Fw Guncelleme.jpg

İlgili yazıda nasıl güncelleyeceğin belirtilmiş.

ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLE...B/ZyXEL-VMG3312B10B-Turkce-Kurulu-Klavuzu.pdf

ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/VDSL_MODEMLER/VMG3312-B10B/BENI-OKU.txt

Arkadaşlar aynı sorun ben de mevcuttu sık sık internetten düşüyordum.
Sırasıyla şunları uygulayın arkadaşlar ben de sorun kalmadı :
192.168.1.1/agayarı/kablosuz penceresinde kablosuz ağ kurulumu başlığı altında kanal kısmı otomatik ise onu 6 yapmalısınız.

Not : Zyxel VMG3312-B10B Modem ve Ttnet abonesiyim.

Selamlar. Bende zyxel vmg3312-b10b modem var. Bu sorun hergün benimde başıma geliyordu. 4440375 sorun olmadığını söyler . Size sonra 4441150 numarayı arasınız . 10 dakika bekleyip cevpa gelir. Cavap şudur. Zyxel arayüzüne girmek için 192.168.1.1 girip admin ve şifreyi girin . Sonra ağ ayarlarından kablosuz gelin burda kablosuz ağ kurulumu yazan yerde kanal yazan yeri 11 yapmamız lazım bunun için kanal yazan yerin karşısına dağa fazla basın ordan 11 işretleyin. Onun altında dağa fazala üst işretleyip uygulaya basın. Sonra üste wps yazan yere gelin wps kurulum yazan 2 kutuyu devre dışı bırakın sağ alta uygulamaya basın. Artık 24 saatte bir kopma olmuyacaktır. Kolay gelsin ben ismail gürgenburan işinize yaradıysa ne mutlu bana....

Yardımınız için teşekkür ederim ancak herhangi bir sorunum kalmadı. Bu görüntüyü modemi açtığımda hemen tarayıcıya girince oluyor ama bir süre sonra düzeliyor sanırım modem de bir ışık yanınca düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı