Çözüldü VMware macOS 13 Ventura kurulumu klavye mouse ICO'nu gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ilkergalip

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast RGB 64 GB (2x32) DDR5 5600 Mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 PRO 2TB
Ekran kartı
Nvidia RTX 4090
Anakart
TUF GAMING X670E-PLUS
İşlemci
AMD Ryzen 9 7950x
Merhaba ben VMware Workstation ile macOS 13 Ventura kurmaya çalışıyorum. Kurulum esnasında alttaki progress bar biraz ilerliyor bir yerden sonra mouse ICO'nu göstermeye başlıyor. Alt kısımda da support.apple.com/macsetup adresini gösteriyor. Hatayı gösteren ekran görüntüsü aşağıda gözükmektedir. Ben VMware için farklı farklı klavye ve fareler denedim ama olmadı. Kablolu ve kablosuz şekilde de denedim ama olmuyor. Bu sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Screenshot 2024-03-01 234251.png

Çözüm
VMware'ye unlock yaptınız değil mi?
Evet yaptım. Unlock yapılmadığında zaten macOS görmüyor.

Sorunu çözdüm. Benim işlemci AMD olduğu için cpu not supported hatası alıyordum. How to Fix The CPU has been disabled by the guest OS bu sitedeki benim işlemcim olan 7950x için gerekli ayarı uyguladığımda, virtualHW.version değerini 10 olarak belirlemek gerekiyor şeklinde bir ibare var. Bunu yaptığımda VM ayarlarında USB 3.1 desteği gözükmüyordu. Bu ayarı 16 olarak tekrar ayarladığımda sorun çözüldü.
Screenshot 2024-03-02 120249.png
VMware ile en fazla 5-7 FPS macOS deneyimi yaşarsınız tavsiye etmiyorum.

Probleminizin çözümü basit kurmakta olduğunuz macOS şu anda bir klavye veya mouse algılayamadığı için bunu görüyorsunuz çözüm basit vm ayarlarından ekle kısmına gidip USB portu ekleyin klavye ekleyin yani ben tam olarak böyle anlatamıyorum bir adet ekran görüntüsü gönderirseniz sevinirim vm ayarlarından.

VMware ile en fazla 5-7 FPS macOS deneyimi yaşarsınız tavsiye etmiyorum.

Probleminizin çözümü basit kurmakta olduğunuz macOS şu anda bir klavye veya mouse algılayamadığı için bunu görüyorsunuz çözüm basit vm ayarlarından ekle kısmına gidip USB portu ekleyin klavye ekleyin yani ben tam olarak böyle anlatamıyorum bir adet ekran görüntüsü gönderirseniz sevinirim vm ayarlarından.
Merhabalar. Uygulama buildi almak için kullanacağım. Görüntünün akıcılığı çok önemli değil de. Şimdi ben VM ayarlarında usb port eklemeye çalıştığımda maximum limit reach diyor. Ben bu sanal makineyi açtığımda removable device olarak mouse ve klavyeyi ekledim ama yine aynı hatayı verdi. Makine kapalıyken zaten bu işlemleri gerçekleştiremiyorum. Şu an kullandığım klavye ve mouse logitechim bluetoothlu kablosuz klavyesi acaba bu mu sıkıntı çıkarıyor anlamış değilim. Altta VM ayarlarından ekran görüntüleri yer almaktadır. Ayrıca cevabınız için teşekkürler.

Screenshot 2024-03-02 002113.png

Screenshot 2024-03-02 002106.png

VMware'ye unlock yaptınız değil mi?

Sorunu çözdüm. Benim işlemci AMD olduğu için cpu not supported hatası alıyordum. How to Fix The CPU has been disabled by the guest OS bu sitedeki benim işlemcim olan 7950x için gerekli ayarı uyguladığımda, virtualHW.version değerini 10 olarak belirlemek gerekiyor şeklinde bir ibare var. Bunu yaptığımda VM ayarlarında USB 3.1 desteği gözükmüyordu. Bu ayarı 16 olarak tekrar ayarladığımda sorun çözüldü.
Screenshot 2024-03-02 120249.png

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı