Vodafone 12 GB vs Turkcell 8 GB

İşte buna gülerim. Salla kazandan sürekli 1000 dakika bip ya da 250 dakika geliyor. Bilgi yarışmasından verdiği internet maksimum 1 GB ve 1 günlük. Çatlatta genelde 1 GB 3 TL hediyesi geliyor. Maçkolik ise tamamen şansa bala bağlı. Turkcell denen kazık firma fiyatlarını geçtim hediyelerinde bile interneti cımbızla minik minik veriyor. Hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum Turkcell'i. Sırf iyi çekiyor diye bunca eziyet hayatta çekilmez.
İşin kısası verdiği hediye, hediyeden hallice. Hiç vermesinler daha iyi cidden.
İyi çekmiyor ki daha doğrusu merkezi bir yerde oturuyorum en azından burda çekmiyor. Merkezi yerden uzakta ise hiçbir operatör çekmiyordu sadece Turkcell olan birisinin telefonunda internet çekiyordu.
Kısacası Turkcell köy vb merkezi yerlerden uzak yerler için uygun bence

Vodafone kullanmayın kullandırtmayın. Uzun uzun yazmayacağım üstteki arkadaş yazmış zaten.
Bi' çark var 6 ay boyunca iletişim pass çıktı. Hayır 1 sefer MB olsun ver. Zaten çekmiyor doğru düzgün :(

İyi çekmiyor ki daha doğrusu merkezi bir yerde oturuyorum en azından burda çekmiyor. Merkezi yerden uzakta ise hiçbir operatör çekmiyordu sadece Turkcell olan birisinin telefonunda internet çekiyordu.
Kısacası Turkcell köy vb merkezi yerlerden uzak yerler için uygun bence
Ben de köyde oturuyorum hocam. 6 sene Turkcell kullandım 1 sene Turk Telekom kullandım. Turkcell'de bahsettiğim hediye mevzusu bir yana, bana H+ anca veriyordu. Maksimum 21 Mbps gördüm. Turk Telekom da aynıydı. Sadece 19 Mbps alıyordum ve taahhüt bitiminde 120 TL gibi fahiş fiyatlarla karşılaştım. Vodafone'a geçtim 61 Mbps sabit alıyorum. Çok memnunum. Adam gibi fiyatları var ve her hafta cidden güzel. Taahhüt bittiğinde 2. dönem başlıyor ve maksimum 3 TL artış oldu. Hala aynı paketteyim ve güzel internet hediyeleri veriyorlar her hafta.

İstanbul’da nereye gidersem gideyim Vodafone’nin iyi performans verdiğini görmedim. Çekim konusunda gerçekten beş para etmez, Vodafone yerine Türk Telekom daha iyi. Benim için çekim alanı çok önemli, bol bol seyahat ederim diyorsanız fiyatları göze alıp Turkcell kullanın.

İşte buna gülerim. Salla kazandan sürekli 1000 dakika bip ya da 250 dakika geliyor. Bilgi yarışmasından verdiği internet maksimum 1 GB ve 1 günlük. Çatlatta genelde 1 GB 3 TL hediyesi geliyor. Maçkolik ise tamamen şansa bala bağlı. Turkcell denen kazık firma fiyatlarını geçtim hediyelerinde bile interneti cımbızla minik minik veriyor. Hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum Turkcell'i. Sırf iyi çekiyor diye bunca eziyet hayatta çekilmez.
İşin kısası verdiği hediye, hediyeden hallice. Hiç vermesinler daha iyi cidden.

Salla kazan bazen haftalarca dakika bazen haftalarca internet veriyor. Algoritması bu yüzden bazen sinir bozucu olabiliyor fakat dakika seçerseniz bile yanında saatlik 1 GB’de veriyor. İnternete ihtiyacım olduğunda yapıyorum. Bilgi yarışmalarını uzun süredir kullanmıyorum ama kullanırken haftada yaklaşık günlük de olsa 500 MB alıyordum. Turkcell Biz’i yazmayı unuttum. Başkasına internet atabiliyorsunuz ama benim genelde kullandığım bir gruptaysanız ve gençseniz 30 günde bir 2 GB veriyor.
Arada 4GB gibi bir fark varsa hem (genelde) daha iyi çekmesi hem hediyelerle farkı kapatabilmesi hatta Vodafone’u geçebilmesi ile bence Turkcell önde. İlk mesajda dediğim gibi Vodafone’u bilmediğimi belirtmek isterim. Belki Vodafone da hediye konularında cömerttir. Ayrıca son 3 ayda kazandığım interneti göstermek isterim:
502C0767-CD99-4CED-8CB7-D3F5CA609A3E.png

Tamam Turkcell biraz pahalıdır (Bazen uygun paket verdikleri de görülür, mesela şu an kullandığım paket 10 GB 39 TL) ama bana göre hediyeler ve çekim gücü ile diğer operatörlerden daha iyiler.

Salla kazan bazen haftalarca dakika bazen haftalarca internet veriyor. Algoritması bu yüzden bazen sinir bozucu olabiliyor fakat dakika seçerseniz bile yanında saatlik 1 GB’de veriyor.
Hocam bana 7-8 ay aralıksız Bip 1000 dakika, 250 SMS veya 500 dakika verdiğini biliyorum. Algoritması aşırı saçma. Ayrıca fark ettiğime göre TL yükledikten sonra verdiği hediye genelde internet oluyor o da 1 GB haftalık ya da 4 GB instagram paketi. Burdan da şunu çıkarabiliriz ki Turkcell denen firmada parayı veren düdüğü çalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı