Vodafone 16 Mbps Tarifede 1.7 Mbps Hız Sorunu

LimonluPasta

Decapat
Yeni eve taşındık ve yeni kablo çekildi. Fakat maksimum hızım 1.7 Mbps oluyor. İlk bağlandığında hız testi yaptım ve 13 Mbps aldım. Sonra modemi resetledim ve 1.7'yi geçmez oldu. Halbuki 16 Mbps'ye kadar diye almıştık. Önceden santralin daha uzak olmasına rağmen 13-14 Mbps rahat alabiliyordum. Şuanda balkondan bakınca santrali görebiliyorum ve çok uzakta değil fakat internetim yavaş. Müşteri hizmetlerini aradım fakat nafile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı tarifeyi kullanıyorum. Sizin gibi bir ara modeme sıfırlama yapınca hızım 1.7 Mbps kadar indi. Müşteri hizmetlerini aradık. Oradan bize kullanıcı adı ve şifre verdiler, onu yazınca geri düzeldi. Bence sizde de aynı sorun oldu. Fakat size gelen müşteri hizmetinde çalışan eleman işi bilmiyor. Bir daha arayın. Modemi sıfırladıktan sonra hızım düştü deyin. Ondan sonra size şifre ve kullanıcı adı verecekler. Onu yazınca eski haline dönecektir.

Aynı tarifeyi kullanıyorum. Sizin gibi bir ara modeme sıfırlama yapınca hızım 1.7 Mbps kadar indi. Müşteri hizmetlerini aradık. Oradan bize kullanıcı adı ve şifre verdiler, onu yazınca geri düzeldi. Bence sizde de aynı sorun oldu. Fakat size gelen müşteri hizmetinde çalışan eleman işi bilmiyor. Bir daha arayın. Modemi sıfırladıktan sonra hızım düştü deyin. Ondan sonra size şifre ve kullanıcı adı verecekler. Onu yazınca eski haline dönecektir.
Modem arayüzünden ADSL kullanıcı adı ve şifre girmeden Internet açık oluyor muydu? Daha önce belki 100 kere reset atmışımdır ama giriş yapmadan asla Internet gelmemişti.

Modem arayüzünden ADSL kullanıcı adı ve şifre girmeden Internet açık oluyor muydu? Daha önce belki 100 kere reset atmışımdır ama giriş yapmadan asla Internet gelmemişti.
İlk önce 192.168.2.1 yazınca bu ekran geliyor. Buraya şifre yazmadan tamam tuşuna basıyoruz.
1.jpg

Daha sonra bu ekrandan İnternet ayarları kısmından size verilen kullanıcı adı ve şifreyi yazıyorsunuz.
2.jpg

Yazmadan da çalışıyor fakat hız çok düşük oluyor. Aynı durum 3 veya 4 kere başıma gelmiştir.

Modemden hat değerlerini paylaşırsan daha detaylı cevap verebilirim. Chrome kullanıcı adı ve şifre kaydet ozelligi onayladiysan daha önce bende de o eski modemden reset atınca Chrome otomatik koyuyordu.

Modemin reset tuşuyla sıfırlanıp sıfırlanmadığını bilmiyorum bağlanırken yoktum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı