Vodafone Güvenli İnternetten kurtuluş yok mu?

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Son 1 haftadır Vodafone mobil internetinde "Güvenli İnternet" diye bir şey açıldı kendi kendine ve hiç bir şey yapamıyorum. Kapatmak için gerekenleri yaptım hatta kapalı gözüküyor ama hâla daha YouTube'da kısıtlı modu açıyor ve kapatamıyorum bu yüzden aradığım videoları ve video yorumlarını göremiyorum, Google'da aradığım şeyleri bulamıyorum sorunu bir tek VPN veya DNS değiştirici uygulamalar ile çözebiliyorum. Müşteri hizmetlerini aradım hiç bir şey yapmadılar hatta 20 dakika bekleyip utanmadan bir de kampanya teklifi yaptılar. Taahhütüm bitince operatörü değiştireceğim ancak daha 4 ay var ve 4 ay boyunca ben mobil veride VPN veya DNS değiştirici uygulamalar ile uğraşmak istemiyorum. Hatta öyle bir şey ki internet hızını bile öldürdü yani WhatsApp'dan bir mesaj atmak için 5-6 saniye bekliyorum, Instagram, Twitter gibi uygulamaların ana sayfasını yenilerken 5-6 saniye bekliyorum. Öyle leş bir sistem ki telefondan soğuttu beni. Çözebilen var mı varsa nasıl çözdü kafayı yemek üzereyim.

Konuyu ve cevapları okudum ve benimde aynı durum hem sabit internetimi taşıdığımda hemde ceptelefonu hattımı taşıdığımda başıma geldi diyorum.

Tek ve olması gereken çözüm ise müşteri temsilcisinin profil değişikliği yapması.

Sizin aboneliğiniz bir tür askıda kalmış olabilir bunun suçlusu burası ve biz değiliz.

Sen neden okumuyorsun peki yazdığımı.
Verdiğiniz cevap konuyu okumadığınıza dair bir işaretti benim için. Defalarce kez müşteri hizmetlerini aradım yazdım, neyse siz haklısınız.
Şu son yaptıkları uzun uygulamayı benim de şebekem bozuk diye güncellemek için yapmışlardı, güvenli internet programı için yapmaları biraz saçma olmuş. Bir bayiye gidip uğraşsanız iyi olur sanırım...

İnternetimi değiştirdiğimde başıma gelmişti benim de. Bir programı değil birçok programı varmış: sosyal, aile, çocuk gibi. Hepsi de açık olunca hiçbir şey yapamıyordum. Müşteri hizmetleriyle görüşme yaptım, onayladığıma dair sesli onay aldılar. Ardından da kapatıldığına dair üç-dört sms geldi, kurtuldum.
O profilleri bende gördüm de onlarda açık değil gibi neyse yakın zamanda bir bayiye uğrayayım bir de öyle deneyeyim.

Verdiğiniz cevap konuyu okumadığınıza dair bir işaretti benim için. Defalarce kez müşteri hizmetlerini aradım yazdım, neyse siz haklısınız.

4 Yıl Turkcell de çalıştım bazen milyonlarca abone olduğu için basit ama can sıkıcı problemler yaşandığı oluyordu ordada mesela aşmayan tarife yapmamıza rağmen paket aşımı olan veya müşteri sim değişimi yaptığında hattının hemen açılması gerekirken günler süren bazen yine 2dk içinde gelmesi gereken paketin hiç gelmediği gibi.

Gsm operatör bazlı bir sıkıntı çektiğin için işin çözüm yolu da orası baktın hiç düzelmiyor mecburen operatör değiştirmek zorunda bile kalabilirsin bu sıkıntı yüzünden ama bunu yapmadan önce gün aşırın arayıp durumun düzelmediğini tekrar tekrar bildir bu arada arada sırada sim kartını başka telefona takıp bide öyle dene yeni sinyal alsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı