Vodafone internet sürekli kopuyor

Modemi Vodafone'un değiştirmesini istesek olur mu? Veya kendimiz alsak daha mı iyi olur? Önerdiğiniz modeller var mıdır?
VDSL ise Vodafone'a bir şey söylemenize hiç gerek yok. Fiber ise de söylemenize gerek yok. Sadece PPP kullanıcı adı ve şifresini (Müşteri hizmetlerinden ya da varsa uygulamadan) alın yeter. Router kurulumunda önceki modeminizin MAC adresini ve PPP kullanıcı adı ve şifreyi yeni router'a gireceksiniz. Vodafone ile işiniz yok pek.

Ama altyapınız nedir ki? FTTH mi yoksa VDSL mi? Ona göre yönlendirme yapacağım da.

VDSL ise Vodafone'a bir şey söylemenize hiç gerek yok. Fiber ise de söylemenize gerek yok. Sadece PPP kullanıcı adı ve şifresini (Müşteri hizmetlerinden ya da varsa uygulamadan) alın yeter. Router kurulumunda önceki modeminizin MAC adresini ve PPP kullanıcı adı ve şifreyi yeni router'a gireceksiniz. Vodafone ile işiniz yok pek.

Ama altyapınız nedir ki? FTTH mi yoksa VDSL mi? Ona göre yönlendirme yapacağım da.
Altyapımız FTTH.

Tamam hocam çok teşekkürler. Son olarak acaba modem için önerdiğiniz marka modeller var mıdır? Bu işlerden hiç anlamıyorum da sizin tavsiye edeceklerinize güvenebilirim.
Yeni nesil olarak Keenetic Hopper önerebilirim. WiFi 6 destekli ve ayrıca diğer Keenetic modem/router'lar ile mesh sistemi de kurabilirsiniz.
Mesh sistemi de kısaca evin içindeki kapsama alanınu genişletir. Evde tek bir ağ görünür ve hangi Keenetic dağıtıcıya yakınsanız cihazlar kesintiye uğramadan ona bağlanır.

Yeni nesil olarak Keenetic Hopper önerebilirim. Wi-Fi 6 destekli ve ayrıca diğer Keenetic modem/router'lar ile mesh sistemi de kurabilirsiniz.
Mesh sistemi de kısaca evin içindeki kapsama alanınu genişletir. Evde tek bir ağ görünür ve hangi Keenetic dağıtıcıya yakınsanız cihazlar kesintiye uğramadan ona bağlanır.

Hocam modemin özelliği iyiymiş ama fiyatı biraz fazla galiba onların, biraz daha uygun fiyatlı bildiğiniz bir modem varsa iyi olur. Zaten İnternet 100Mbps, 1 Gbps modemlere çok gerek yok. Siz de kusura bakmayın çok soru sordum ama dediğim gibi hiç anlamıyorum.

Geri
Yukarı