Vodafone LTE internet hızı

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Baz istasyonunun dibindeyim, çarşıdayım. İnternet hızı aşağıdaki gibidir. Spotify'da bir şarkı dinleyemedim. Bu nedir arkadaş?

Screenshot_2022-09-21-18-10-35-167_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

IMG_20220921_181047.jpg

MAP kısmına girip kapsama alanında mısın değil misin kontrol edebilirsin. Vodofona ait baz istasyonu olmayabilir attığın resimdeki istasyon. Gerçi olsa da bir şey değiştirmez Vodafone çeken bir şebeke değil.

Tam aksine şebeke dibinde çekmez. Enerji tasarrufu ve yayının daha geniş kapsamlı olması için şebekeler sadece yatay düzlemde yayın yapacak şekilde ayarlanır. Aşağısına ve yukarısına yayın yapmaz. Dibinde aksine daha az çeker kısaca.

Bunun haricinde Vodafone'un ne kadar kötü olduğunu herkes bilir. Cesaret edip sözleşme imzaladıysanız geçmiş olsun şimdiden.

1.Vodafone genel olarak ping yönünden sıkıntılı bir iss.
2.Ben görüyorum böyle görüntüler.
3.Az önceki arkadaşın dediği gibi bende söyliyim.Baz istasyonları antenleri yataydır direk düz bakar.Karşıya doğru bakar antenler yani yukarı veya aşağı bakmaz karşıya doğru bakar antenler,kapsama alanı geniş olsun diye.
4.Performans yönünden 1.TURKCELL>TT Mobil>Vodafone

Vodafone hem mobil hem de ev interneti olarak çok sıkıntılı ve yavaş mobilde Türk Telekom üzerine yok.

Türk Telekom üzerine yok demişsiniz fakat Turkcell kesinlikle açık ara en iyi operatördür. Gerek kapsama alanı açısından gerekse mobil internet hızı açısından en üst sırada Turkcell vardır. Ayrıca Rekabet Kurumu anlaşmalarına göre Türk Telekom ve Vodafone istemiş olsalar bile Turkcell kadar yüksek internet hızı veremezler. Ayrıca Turkcell firması da Vodafone ve Türk Telekom kadar avantajlı tarifeler uygulayamaz. Eski bir Vodafone personeli olarak bu bilgileri gönül rahatlığı ile verebilirim.

Türk Telekom üzerine yok demişsiniz fakat Turkcell kesinlikle açık ara en iyi operatördür. Gerek kapsama alanı açısından gerekse mobil internet hızı açısından en üst sırada Turkcell vardır. Ayrıca Rekabet Kurumu anlaşmalarına göre Türk Telekom ve Vodafone istemiş olsalar bile Turkcell kadar yüksek internet hızı veremezler. Ayrıca Turkcell firması da Vodafone ve Türk Telekom kadar avantajlı tarifeler uygulayamaz. Eski bir Vodafone personeli olarak bu bilgileri gönül rahatlığı ile verebilirim.
Peki hocam neden veremezler? Kanun, kural falan mı var ki? Turkcell aşırı pahalı bir operatör. Vodafone da uygun ama zor hız alınıyor. Şansıma ben en azından 150-200 Mbps hızlar alabiliyorum ama diğer bölgeler gerçekten ağlanacak halde.

Yeni konular

Geri
Yukarı