Vodafone mobil hattı kendi kendine internet yiyor

• Konuyu başlatan Rovou
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 7B

Rovou

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-46
Ryzen 7 6800H
1x 16GB DDR5 SK Hynix Ram
Nvidia RTX3050 Ti
Micron 3400 512 GB M2.NVMe + Samsung 970 EVO Plus 1TB SSD
Windows 11 Pro / Hackintosh MacOS Ventura
Meslek
Memur
Merhabalar, yakınımın kullandığı Vodafone hat'ta hiç internete bakmamasına rağmen 1 saat arayla internetinizin %80'ini ve %100'ünü kullandınız diye mesaj geldi ve her 5 dk de 5MB yediğini gördüm hattın. Müşteri hizmetlerini aradım, herhangi bir sıkıntı olmadığını ve interneti benim harcadığımı söylediler, ben kullanmadım deyince de cihaz ile alakalı sorun var dediler. Sizce cihazım ne yapıyor arka planda. Başka telefona takınca hattı sıkıntı olmuyor. Cihaz LG.
Edit: Veri kullanımında gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, yakınımın kullandığı Vodafone hat'ta hiç internete bakmamasına rağmen 1 saat arayla internetinizin %80'ini ve %100'ünü kullandınız diye mesaj geldi ve her 5 dk de 5MB yediğini gördüm hattın. Müşteri hizmetlerini aradım, herhangi bir sıkıntı olmadığını ve interneti benim harcadığımı söylediler, ben kullanmadım deyince de cihaz ile alakalı sorun var dediler. Sizce cihazım ne yapıyor arka planda. Başka telefona takınca hattı sıkıntı olmuyor. Cihaz LG.
Edit: Veri kullanımında gözükmüyor.
Vallaha bende de aynı durumlar oluyor. 1 dakika interneti açıp bir şeylere bakıyorum 20 30 MB internet gidiyor resmen. Zaten cimri herifler, internet bittiğinde 9.9 TL ye 500 MB yüklüyor namussuzlar. Cayma bedeliniz az ise verip Türk Telekomun "efsane tarifeler" adlı kampanyalarına geçebilirsiniz.

Bu ay soununda taahhütüm bitecek ama ben mobil veriyi açmasam bile mobil verim gidiyor ve bitti de, şimdi ek paket tanımlamışlar istemememe rağmen :(
Yardımlarınız için teşekkürler, kendi kendine düzelmiş. 😊

Son düzenleme:
Bu ay soununda taahhütüm bitecek ama ben mobil veriyi açmasam bile mobil verim gidiyor ve bitti de, şimdi ek paket tanımlamışlar istemememe rağmen :(
Yardımlarınız için teşekkürler, kendi kendine düzelmiş. 😊
İnternetinizin bittiğine dair mesajlar 2 saat kadar gecikmeli gelebiliyor belki farketmemiş olabilirsiniz.

Bizzat müşteri hizmetlerinde çalıştım böyle birşey mümkün değil. Saniye Saniye internet harcamalarını ararsanız söylüyorlar zaten. Telefonunuzu antivirüs programları ile tarayın.

O mesaj, siz aşım yaptığınız için geliyor ayrıca Vodafone, siz aşım yaptığınız anda faturanıza 10 TL yansıtıp 500 MB veriyor. Sorununuz büyük ihtimal cihazla alakalı. Arkadaşın dediği gibi cihazınızı bir virüs programı ile taratın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı