Vodafone Net 21 gündür internet gelmiyor

Mali24

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,

Vodafone Net kullanıyorum. 21 gündür internet kullanamıyorum. 3 gün öncesine kadar modemime DSL sinyali geliyordu (yani DSL ışığı yanıp yanıp sönüyordu) ancak 3 gündür o da yok. Her gün çağrı merkezlerini arıyorum ve her zaman saha ekiplerinin gelmesi için randevu tarihi oluşturuluyor ancak buraya gelen giden yok.

İnternetsizim.

Baktım Vodafone yardım etmiyor ben de kendi kendime sorunun kaynağını bulup çözme arayışlarına girdim. Tahminimce sorun fotoğrafta da görüldüğü gibi karışık kablolalamadan ve/veya yanlış kablolalamadan kaynaklanıyor. Takip edebildiğim kadarıyla benim evime gelen ADSL kablosu sağdaki (turuncu ve beyaz kablo ile bağlanan) kablo. Acaba turuncu ve beyaz kabloyu söküp onun yerine alttaki ana hattan gelen rastgele siyah ve kırmızı kablolara bağlasam sinyal gelir mi? Bu konuda yardımcı olabilecek var ise çok müteşekkir olurum.

Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Dosya Ekleri

• 20201210_163435.jpg
    20201210_163435.jpg
    118,7 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim nerede ikamet ediyorsun? Gelip sevabına düzelteyim dolabınızı o nasıl karışıklık öyle :)

İstanbul-Beykoz un Paşabahçe Mahallesi'ndeyim hocam. Eğer gördüğün kadarıyla ne yapmam gerektiğini söyleyebilirsen ben de yapabilirim belki

Çok teşekkür ederim yanıdın için :)
Kardeşim nerede ikamet ediyorsun? Gelip sevabına düzelteyim dolabınızı o nasıl karışıklık öyle :)
İstanbul-Beykoz un Paşabahçe Mahallesi'ndeyim hocam. Eğer gördüğün kadarıyla ne yapmam gerektiğini söyleyebilirsen ben de yapabilirim belki

Çok teşekkür ederim yanıtın için :)

Çok teşekkür ederim yanıdın için :)

Çok teşekkür ederim yanıtın için :)

Kendi internet kablonu takip ettiysen yapabilirsin. Kopar ucundan birazcık sonra bağlantılarını yap sağlamca, evden gelen ve dolaptan kopardıkların aynı renk ise aynı şekil bağla, değil ise maviyi turuncu olana, beyazı da beyaza bağladıktan sonra evin içindeki DSL kablosunu da söküp baştan bağla. En son internetini test ettikten sonra elektrik bandı ile güzelce sar.

Geri
Yukarı