Vodafone Net ADSL Nasıldır?

Ustadharak

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba,Uydunet kullanıcısıyım. Fiyat olarak çok uygun. Ancak yeni eve taşınacağız. Ancak taşınacağımız mahallede Uydunet altyapısı yok. Dolaysıyla ADSL kullanmak zorundayız. TTNet gerçekten çok pahalı fiyatlara sahip. İnternette araştırma yaparken Vodafone Net ADSL ile karşılaştım. Fiyatları gerçekten çok uygun. 16 Mbps 60 GB AKN 50 TL. Üstelik yalın internet ücreti yok. Bu fiyat bana çok uygun geldi. Ancak aklıma bazı soru işaretleri takıldı.

1-TTNet altyapısı mı kullanılıyor?
2-Kullananlar memnun musunuz?
3-Online oyunlarda ping sorunu oluyor mu?
4-Verdikleri modemin kalitesi nasıl?

TTNEt alt yapısını kullanıyor. Ama başka bir firmaya yönelmenizi önerim. SüperOnline tavsiye ederim. Daha garanti bir firma bence.

Ben hizmetinden memnun olduğum için tavsiye ettim. Ayrıca telefonu taşır isen daha uygun fiyatlı oluyor. Sabit ücret ödemiş olmuyorsun.

Merhaba,Uydunet kullanıcısıyım. Fiyat olarak çok uygun. Ancak yeni eve taşınacağız. Ancak taşınacağımız mahallede Uydunet altyapısı yok. Dolaysıyla ADSL kullanmak zorundayız. TTNet gerçekten çok pahalı fiyatlara sahip. İnternette araştırma yaparken Vodafone Net ADSL ile karşılaştım. Fiyatları gerçekten çok uygun. 16 Mbps 60 GB AKN 50 TL. Üstelik yalın internet ücreti yok. Bu fiyat bana çok uygun geldi. Ancak aklıma bazı soru işaretleri takıldı.

1-TTNet altyapısı mı kullanılıyor?
2-Kullananlar memnun musunuz?
3-Online oyunlarda ping sorunu oluyor mu?
4-Verdikleri modemin kalitesi nasıl?
1- Türkiye' de tüm ADSL hizmeti Türk Telekom yani TTNet altyapısı ile sağlanır.
2- Şuan kullanıyorum ve memnunum. Müşteri hiz.'nde bu işlerden anlamayanlar olsa da tecrübeli kişiler mevcut.
3- Genellikle ping sorunu senin oynadığın sunucu kalitesine ve yoğunluğa bağlıdır. Benim ETS2 MP' de ping genelde 68 civarı.
4- Modem olarak Huawei' nin dandik bir modelini veriyorlar. Benim tavsiyem modemini kendin temin et. Kullandığım modem Asus Dsl-N10 C1.

Son düzenleme:
Kesinlikle Önermem .Bağlattıktan 3 gün sonra net gitti. Müşteri hizmetlerini aradığımızda arıza kaydı alındı dediler 15 gün boyunca , arkadaşlar sizi arayacak dediler , ne hikmetse ne arayan oldu ne soran. Türk Telekom'a gittiğimizde hattımızın kesildiğini öğrendik . Taahhüt bozmadan ttnete geçiş yaptık .Ttnet modem gönderdi , vodafone modem hala duruyor :D . Lafın kısası bulaşmayın , bulaştırmayın.

Nisan 2015'ten beri kullanıyorum, hız ve ping konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım. Modemi satın alırsan 50 TL yerine 53 tl ödüyorsun.

Vodafone Net Jet Fatura sitelerinden bazı işlemleri yapabiliyorsun. Fatura yatırma, geçmiş veya şuan ki ayların AKN'sini sorgulama vs gibi işlemler. Öneririm yani ben bir sıkıntı yaşamadım.

Geç oldu ama bir cevap yazayım.

Evet şu an bu satırları Vodafone Net üzerinden yazıyorum. Fiyat cidden uygun evet. Ama sıkıntı yaşamadım da değil.

Öncelikle müşteri hizmetleri kötü. Müşteri temsilcisine bağlanmak için kırk dereden su getirmeniz gerekiyor. Başardığınızda da en az 10 dakika müzik dinletiyorlar. Hiç Vodafone Net kaynaklı kopma yaşamadım. Yaşadığım kopmalar Türk Telekom kaynaklıydı. Kopma durumunda Vodafone Nette başvurmanız gerek. Onlar Türk Telekom'a bildiriyor.

Başka sıkıntı kurulum konusunda. Kurulum işleri biraz çetrefilli. Öncelikle TTNET ve Superonline gibi Türkiye çapında bayileri yok. Sözleşme bile kurye ile evinize geliyor. Kurulum işlemleri konusunda bilgi almak ise eziyet. Her kafadan ayrı ses çıkıyor.

Ayrıca ekşi sözlükte sorun yaşayan çok kişi var. Vodafone Net başlığına bakabilirsiniz.

Yine de ucuz fiyata internet kullanmak isteyen varsa ilgilenebilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı