Vodafone Net VPN'siz yasaklı site erişimi güvenlik sorunu oluşturur mu?

Öncelikle bazı arkadaşlara fikir olması açısından internetimi değerlendirmek istiyorum, yaklaşık 4 yıldır Vodafone Net kullanıyorum ve hız stabilitesinden ve fiyat/performansından gayet memnumum. Ancak bence Türkiye'de genel olarak ISS'larında bir güvenlik zafiyeti var. Örneğin bir ara TurkNet'ten internet bağalatacaktım. Başvuru yaptığım andan itibaren beni TurkNet-Digitürk adında dolandırıcılar aramaya başladı ve vazgeçtim. Bu durumu Vodafone'e Net'te de yaşadım. Dolandırıcıların bilgilerimize kurumsal dediğimiz ve güvendiğimiz firmalar aracılığıyla bu kadar kolay erişmeleri açıkçası tüm ISS'larına güvenimi sarstı. Yaklaşık 4 yıldır hiçbir yasaklı siteye ne VPN kullanarak ne de Proxy ayarı değiştirerek Vodafone Net ile direkt girdim. Bu sene evimde son bağlattığım Vodafone Net'te başta yasaklı sitelere girilmiyorken bu hafta tekrar girmeye başladı. Bu durumu yaşayanların neredeyse hepsi Vodafone Net kullanıcısı. Vodafone Net ile iletişime geçtim ancak tatminkar net bir cevap almadım. Neden böyle olduğunu bilen varsa aydınlatırsa çok sevinirim, bu durum güvenlik sorunu oluşturur mu? Cevaplarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı