Vodafone Net Yüksek Ping (Gecikme) Sorunu

faruk583

Hectopat
Daha fazla  
Vodafone Net'in 2 yıldır abonesiyim. Şu ana kadar aşırı bir ping veyahut indirme hızında yavaşlık görmemiştim. Sorun başlıkta belirttiğim gibi yüksek ping. Bu sorun ilk olarak oyunlarda karşıma çıktı, 70-80 pinge sahipken bir anda 500-600 pinge çıkıyor ve Vodafone Net'in müşteri hizmetlerini arayıp sorunu bildiriyorum. İnternetimi resetlediklerini söyleyip kapatıyorlar. Sorun çözülüyor fakat bu olay her gün tekrar ettiğinden dolayı bunu artık bir çözüm olarak görmüyorum. Yaptığım speed testlerde pingim 400-500 arası gösteriyor. İndirme hızım da hiçbir sorun yok, her zamanki gibi yavaş. Cevaplarınızı bekliyorum.

Ekran Alıntısıd.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi ile mi yoksa kablo ile mi bağlanıyorsunuz?

Kabloyu kontrol edin, modemin kendi kendine WAN ayarlarını çekme özelliği varsa fabrika ayarlarına döndürün.

Kabloyu kontrol ettim bir kırık yada kopukluk göremedim eski kabloyla denedim sonuç yine aynı. Modemin WAN ayarı çekme özelliğine sahip olduğundan emin değilim ama fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyeceğim. Ayrıca yaklaşık 5 dk önce Vodafone Net'in müşteri hizmetlerini aradım bana multiplayer oyun oynadığım için böyle bir sorun olduğunu ve modemi resetlemememi söyledi. İtiraf etmeliyim buram buram kalite kokan bir cevaptı ve o konuşmaya 6 küsur TL ödedim. (Şu an fabrika ayarlarına sıfırlamış durumdayım ve pingim 70-80 arası, speed testte 74,06 ms. Sorun tekrar ederse bildireceğim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Vodafone Net'in müşteri hizmetlerini aradım bana multiplayer oyun oynadığım için böyle bir sorun olduğunu ve modemi resetlemememi söyledi.
Sadece gülüyorum :)
Multiplayer oyun oynamak hatta zararlı mıymış yani :) Çok bilgililermiş.
Şu an fabrika ayarlarına sıfırlamış durumdayım ve pingim 70-80 arası, speed testte 74,06 ms. Sorun tekrar ederse bildireceğim.
ADSL olduğu için bu değerler çıkabilir. Sorun devam ederse bildirin.

Sorun hala devam ediyor. Azaldı fakat 160-200 ms çok fazla. Bu sorun birkaç kullanıcıda daha görüşüyormuş.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı