Vodafone'un yaptığı saçma işlem

Yaşadığım olay nasıl bir olay sizce?

• Dünyanın en saçma olayı

• Gayet mantıklı. 250mb'a 12TL az bile

• Utanmasalar 25mb internete 120TL kesecekler

• İlerleyen levelde eve haciz getirir bunlar

• Mobil paket yaparken don atlet kalabilirsin (Vodafone)

• Konuyu özet yazmadığın için sövesim geldi

• Daha saçmasını yaşamışlığım var :D

• Saçma kelimesi lügatı hafif kalıyor. Farklı kelime türetmek lazım.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Bütçe
250 Megabayta 12TL

Elektrikci_Hasan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Tüm evrenin en anlamsız işlemini Vodafone gerçekleştirdi. Olayı maddeler halinde yazıyorum ki sıkılmadan okuyun 😀 tamamını okuyan 5 ila 10 IQ kaybın uğrayacaktır sorumluluk kabul etmiyorum.

Dışarıda sokaktayken (Wi-Fi erişimi yok) telefonuma her zaman kullandığım paketi yükleyeyim dedim. Biraz bakiyemin olduğunu biliyordum.
Vodafone yanıma uygulamasına girip hızlıca bakiyeme baktım 3 küsur TL bu para ile bu uygulamadan TL yükleyebilirim hatta kalır.
Yani yapacağım tek işlem Vodafone yanımda TL yükle kısmına gelip TL yüklemek 1 dakika alıyor.
Hemen en alt limit olan 50TL'yi yükledim ve hemen mobil veriyi kapattım.
3TL'nin küsuratından bir kısmını yedi 3TL gitmedi bile.
Ondan sonra paket yenilendi mesajları vs gelmeye başladı.
Artık 1000GANI m paketim yenilenmişti ve bunun fiyatı 36TL (şu an 48'e zamlandı)
Ondan sonra bir mesaj daha geldi. Her şey başlıyor...

gelen mesaj: degerli abonemiz, avantajli fiyattan interneti kullanmaya devam edebilmeniz icin, 250 MB internet hakkiniz 12 TL karsiliginda devreye girmistir. 250 MB hakkiniz 1 Nisan'a kadar geçerlidir falan filan ulan dedim ne oluyor.

Önce, içinde bulunduğum vaziyeti çözmem 10sn sürdü bu esnada 1-2 tane IQ kaybı yaşamışımdır. Mesaja bakıp 10 saniye boyunca mevzuyu anlamaya çalıştım sonra jeton düştü. Bak hele bak muhabbete bak 😆 benim iznim, bilgim, müsaadem, vakıflığım, isteğim, emrim olmadan tamamen kendi kafasına göre 12TL mi alıp 3 haftalık bir de küfür gibi 250 MB internet vermiş. Hani 2-3GB verse yine pek işime yaramayacak ama bir şey demem. Bunu görünce o an sokakta çevre müsait değildi daha açık alana çıktım deniz kenarındayım tam telefonla hasmına sövülesi bir ortam. Karşımda deniz arkamda canlı bir yaşam bulunduğum yer de park benzeri bir yer kenarda balık tutan, bankta kitap okuyan vs konuşmamı duyamazlar çünkü arada hem mesafe var hem biraz rüzgar var yani anca dibimden yürüp geçip giden duyar. Neyse hemen denize bakıp ufuk çizgisini süzerken yaratıcı küfürler düşünerek müşteri hizmetlerini aradım o da ne? Karşıma kanlı canlı insan yerine robot tobi çıktı 😂

Tobi başladı konuşmaya işte bana kelimelerle kısaca söyleyin daha hızlı yardımcı olurum diyor şimdi ben Tobi'den mi hesap soracağım? Müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorum cümlesini 4 defa tekrarladım en sonunda robot pes etti ve sizi müşteri temsilcinize bağlıyorum diyerek bağladı. Tabii robot tobi ile uğraşmak o içimdeki ani alevin bir kısmını söndürmüştü ne güzel sıcağı sıcağına mevzuyu sinirli bir şekilde anlatacaktım içine etti tobi.

Müşteri hizmetlerine bağladı ama arka fonda müzik çalıyor sanki müşteri temsilcim ile konuşmaya değil de fon müziği dinlemeye gelmişim gibi 4dk kadar fon müziği dinledim. Ondan sonra hiç abartmıyorum, sanki uykudan uyanalı 1 saniye olmuş gibi bir ses tonunda ölüyü konuşturur gibi bir tane uyuz bir adam canlı destek (desteğe bak) olarak karşıma çıktı. Tobi'yle konuşsam daha iyiydi. Ben aslında üzüldüm demek ki adam tüm gün insanlarla uğraşmaktan yorulmuş ağzından kelimeler zor çıkıyor. İçimdeki yangın iyice sönmüştü şimdi bu adama sövsen sövemezsin dövsen dövemezsin. Ama işte başımıza ne geliyorsa bu acımadan geliyor hep. Olayı aynen anlattım;

VodafoneSS.jpg

Adamın bozuk plak gibi tekrarladığı tek şey biz herhangi bir geri ödeme yapamıyoruz, böyle bir kampanyamız (Kara Cuma'da bile böyle kampanya yok) var TL gitmesin diye 12TL karşılığında internet geliyor. Şimdi cümleye baktığımızda sanki internet paketi yokken internete bağlandığımda yapacağım 1-2dakikalık işleme 150TL para kesecek ve bunu önlemek için cüzi bir miktarda para kesip işimi göreyim diye bana en az 1GB internet verecek. O da en az hani cümleden 5-10GB arası internet gelecek anlıyorsun. Lakin olay ne? Küsuratlı 3TL'm ile o 1 dakikalık işlemi zaten yapmışım, bırak TL gitmesini 3TL'nin küsuratı anca gitti ve hemen mobil veriyi kapattığım halde 50TL yüklendi ardından 53TL'den 12TL kesip 250 MB veriyor bana iş işten geçince. Hani zamanlaması da geç 😃

Ondan sonra Wi-Fi ile bağlanıp paketi yapsaydınız falan da dedi sokaktayım nasıl bağlanayım Wi-Fi'ya? Diye sorunca öyle kaldı ama buralara hiç girmeyeyim sadece bu muhabbetten ayrı konu çıkar.

Sinirim yatışmıştı ama adamın bu lafları ile ani alev tekrar yükselmeye başladı. Küfretmedim. Çünkü ömrümde kimseye ne sanal alemden ne telefonla küfretmiş değilim bana yakışmayacağı için küfretmedim ama öyle bir bağırıyorum ki o kullandığım sert argo sözler küfürden beter. İnciltici değil ama beyni sarsıcı ikisi bir arada Nescafe gibi. Komboluyorum. Küfretmeden küfretmek gibi adam da şaşırdı. O uzak denize ufuk çizgisine bakıp kelime dağarcığımdan tiz bir incelikle seçtim kelimeleri ustaca mizacımla harmanlayıp telefonda adamın ağzının orta yerine bağırıyorum. Lakin şöyle bir sıkıntı adam o kadar sakin ki yani başıma böyle saçma bir olay geçmiş ve adam sanki normal bir olay geçmiş boşuna hakkımı arıyorum der gibi sakin sakin konuşuyor. O sakinlik karşısında ani alevim süratla yükselmeye devam ediyor.

En sonunda baktım karşımdaki destek, yetersiz bir eleman. Bendeki mobil canlı hizmet ilmi bile daha fazla dedim bu böyle olmayacak. Adama dedim ki tamam sen çözemiyorsun ben bu sorunu nerede duyurabilirim? Sen çözme bana çözecek kişiyi söyle. Adam beni siteye yönlendirdi şu an bunu yazarken gülüyorum 😀 Vodafone site üzerinden şikayet oluşturabilirsin diyor biliyor o işle kimse uğraşmaz uğraşsa da netice alamaz. Yine kendi mizacım (küfür içermeyen küfürleme bombardımanı) ile kapanış cümle-i kelamını söyleyip telefonu kapattım. Şu an gülsem bile o an öfkelenmiştim. Normalde bırak 12TL'yi zamanında orta çaplı paraları bundan farklı yöntemlerle de kaptırmama rağmen dert etmemiş biri olarak neden bu 12TL'nin peşine düştüm diye sorabilirsiniz. İnanır mısınız basiret bağlanması diye bir şey var kafayı taktı mı takıyorsun. Ulan hani senden tamamen izinsiz paran gidiyor bunu bireysel biri yapsa hırsızlık oluyor. Peki kurumsal biri yapınca ne oluyor? Bunun cevaını lütfen verin yorum olarak yazın. Yani kişisel para kaptırmanın peşine düşmezsin çünkü muhatabı bulamazsın ama burada koskoca Vodafone abi boru değil. Arıyorsun, muhatabı buluyorsun yineelden bir şey gelmiyor. Yani ben çok dua ediyorum bundan 4-5 sene önceki cahil akılsız halim yok iyi ki de yok yoksa izlediğim filmlerin dizilerin de etkisiyle mal gibi Vodafone binasını basmıştım. Ne olurdu? Rezillik çıkardı yaş da olduğu için mahkemeyle onla bununla uğraş dur 😆 haklıysam sonuna kadar giderim mantığıyla vallahi anabinaya baskın atardım o an aklımdan geçmedi değil ama bakmayın böyle yazıyorum hoş şu an aklı başında insanız abuk subuk işler peşinde koşmayız.

Neyse arkadaşlar velhasılı kelam başlıkta da yazdığım gibi Kainat'ın en saçma işlemlerinden birisine tabii tutuldum. Tüm yazıyı okuyan sağlam insandır sabrı ile taş çatlatır. Elimden geldiği kadar sıkmadan anlatmaya çalıştım olay tabii ki bu kadar önemli ve bu kadar kısa değil. Anlattıklarımın fazlası yok eksiği çok. Bütün konuyu okuyan yukarıki paragrafta sormuş olduğum suale yanıt verin yorumlarınızı merak ediyorum 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir Vodafone anımı anlatayım şimdi yeni hat alacağım adamlar dediki bizden al 3aylık 60 GB hediye dedi bende tamam dedim sonra aldık işte interneti açtım Google'a gireceğim 10 sn ye bekletiyor Allah Allah dedim bir sppedtest yaptım 500 KB zor görüyor o yüzden Vodafone'un beleş vaatlerine kanmayın.

Son paragraftaki sualime yanıt yazınız 🙃
Kafam bu aralar çorba kıvamında olduğu için keşke özet yapsaydınız daha iyi olurdu. Normal hepsi cimri GSM operatörleri.
Özellikle sıkmamak için mevzuya senaryo koyup Singleplayer hikaye tadında ilerlettim. Bence şans verin.

İşte bu yüzden Turkcell'e geçtim, tekrardan. Gerçi hepsi aynı nane.
Bir Vodafone anımı anlatayım şimdi yeni hat alacağım adamlar dediki bizden al 3aylık 60 GB hediye dedi bende tamam dedim sonra aldık işte interneti açtım Google'a gireceğim 10 sn ye bekletiyor Allah Allah dedim bir sppedtest yaptım 500 KB zor görüyor o yüzden Vodafone'un beleş vaatlerine kanmayın.

Konu içerisindeki sualime yanıt yazın 🙂 Son paragrafta.

Tek oturuşta okudum çekirdeğimin yarısı bitti :d neyse bu arada bayağı komik bir olay geçmiş okurken sürekli gülesim geldi.
Bu arada kurumsal olunca adamların hiçbir şey umurunda değil her gün kaç bin lira cebe sokuyor sen dava açıp 10.000 TL alsan koymaz.

Kurumsal olunca, olmuyor işte maalesef, bir kılıf uyduruluyor. Ben Turkcell Superonline ile çok daha komik an yaşamıştım.
Kılıf uyduran hırsız diyorsunzu yani 🙂

Tek oturuşta okudum çekirdeğimin yarısı bitti :d neyse bu arada bayağı komik bir olay geçmiş okurken sürekli gülesim geldi.
Bu arada kurumsal olunca adamların hiçbir şey umurunda değil her gün kaç bin lira cebe sokuyor sen dava açıp 10.000 TL alsan koymaz.
Eski üşengeç halim olsa dediğim gibi mahkeme yerine Vodafone anabina. Şimdiki üşengeç halim olduğu için en fazla telefonla arayıp müşteri hizmetlerini zorladım. Aslında para iadesi yapamıyorlar ama hediye GB verebiliyorlar oradan girsem bir şeylar alırdım belki ama yok ya. BU ay bitsin, paketim biter bitmez hat değiştireceğim. Bu olay + uyuşuk müşteri temsilcisi ile yaşadığım kötü deneyim firmadan soğuttu 😆

Rezalet puanım 10/10.... Aşırı sinir bozucu.
Özeti, arkadaş paket yapmak istiyor, interneti açıp hemen TL yükleyip kapatıyor, yüklenen paradan hop 12 TL çekiliyor ve "küfür gibi" 250 MB internet yapılıyor (izinsiz, talepsiz!).

Bu hikayede trajikomik olan ise "yeni uyanmış" şekilde gibi konuşan sözde müşteri temsilcisi... 🤦🏻‍♀️

Geçmiş olsun. Insanları nereden söğüşleyebiliriz, az veya çok demeden ne kadar koparsak kârdır düşüncesi ile "iş" yapılması ve bunu yapanların "kurumsal" firma/lar olması. Iletişime geçmeye çalışınca, kırk takla attırarak vazgeçirmeye çalışılması. Nereden tutsak elde kalıyor...

Ayrıca müşteri temsilcisi arkadaşın, bekleme süresinde, arayan hattın işlemlerini kontrol edip ona göre form aldığını düşündüm yazıyı okurken 🤔

Yeni konular

Geri
Yukarı