Vodafone'un taahhütlü tarifeye zam yapma hakkı var mıdır?

Konunun Vodafone ile ilgisi yok, bayideki çalışan vatandaş prim almak amacıyla dolandırarak paket satmaya çalışıyor.
Evet tam olarak dediğiniz gibi özellikle Vodafone bu konuda sert taşa çarpmamış hiç böyle rahat takılmaya devam ediyorlar. Adını veremeyeceğim bir banka temsilcisi iyelik eki kullandığı için bankaya 500bin TL zarar ettirmişti bunun yanında telekom şirketleri bildiğin dolandırıcılık yapıyor.

Türk Telekom'un bizzat kendi müşteri temsilcisi bile yalan söylüyor inanmayın böyle şeylere. Taahhüt detaylarına iyice bakın. Müşteri tutmak için böyle yapıyorlar. Çünkü genellikle sabit fiyat garantisi ile alınıyor paketler. Geçen gün taahhüdümün bitmesine 40 gün kala aradılar. Bütün operatörlerin 2023 yılına ait zamlı fiyata geçtiklerini ve Türk Telekom'un da o gün geçeceği söylendi. Israrla sordum bu paketi bugün almazsam kampanyalı fiyattan bir daha yararlanamam mı diye. Hayır sonraki gün geçerseniz 400 TL civarı olur dediler. Günler geçmesine rağmen uygulamadan kontrol ediyorum ve hâlâ o gün bitmesi gereken indirimli fiyattan alabiliyorum.

Bunlar çok sıkıntı bir ara babamı dolandırıyorlardı ben olmasam belki dolandırılacaktı.

@TouchMyFlow , doğru söylüyor. Sistem üzerinden kontrol etmeden müşteri temsilcisi vb. gibi kişilere itibar etmeyiniz. Mümkünse müşteri temsilcisinden bağımsız bir şekilde işleminizi sadece sistem aracılığıyla gerçekleştiriniz.

Vodafone tam dolandırıcı ya ben müşteri temsilcisiyle sorun yaşamadım direkt kendi sistemleri dedeme 5000tl fatura cıkarmıştı o dönem asgari ücret kadardı. İnterneti kapatmayı unutmuş 70 küsür yaşındaki adama da fatura stop yapmamışlar her 100 mb başına 20tl mi 40tl mi ne kesiyor. Bu dolandırıcılık değil mi 100 mb'ın bedeli 20-40 tl olabilir mi? Paranın bir kısmını yine ödettirmişlerdi yanlışım yoksa.

Sevmeye sevmeye TT kullanıyorum daha az dolandırıcılar vodefone ipini koparmış koşuyor. Keşke Türknet girse bu işlere de rahatlasak ya da herhangi bir başka firma yerli mümkünse.

Beni de Superonline aradı. Ağustos ayında bitecek olan kampanyayı şimdi yenilersem eski fiyattan faydalanabileceğimi söylediler. Size de böyle bir şey olmuş olabilir mi? Yani sözleşme sürecinde vergi olan kısım dışında sözleşmeye bu denli zam yapılmaması gerekiyor diye biliyorum.

Hiçbir zaman telefon konuşması üzerinden tarife/paket değişikliği yapmayın. Hiçbir şey kabul etmiyorum diyip kapatın. Ne sözleşmeyi okuyabiliyorsunuz ne de adam akıllı bilgi veriyorlar. Tek maksatları sizi dolandırmak. Kendi araştırmanızı yapın ya da güvendiğiniz bir çalışanlarına sorun.

Vodafone böyle ben faturalı hatta benzer bir durum yaşadım. 56 TL'ye kullanırken 100 TL'ye yakın bir fiyatla paket sundular hayır istemiyorum dedim taahhüt bitince 62 TL yansıttılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı