Çözüldü VoIP telefon mu kullanıyorum?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SHER-LOCKED

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar selam, bu gün Discord telefon numarası doğrulayamamam üzerine destek ekibine mesaj attım ve bana bunun birkaç nedenini söylediler. Sabit hat olamazdı, aynı numarası birden fazla kez denediğim için de olamazdı çünkü annem ve babamın numarasını da denemiştim. Geriye sadece VoIP telefon kullanıyor olmam geldi. VoIP ve sabit hatlar Discord ile uyumlu değilmiş. Aslında VoIP ne onu da tam anlamadım ama neyse. Kullandığım telefon Samsung Galaxy M30S. Türk Telekom faturalı kullanıcısıyım lakin şöyle bir durum var: Benim internetim bitince faturaya yansımıyor. Yani istesem de kullanamıyorum interneti. Bundan kaynaklı bir şey olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
VoIP hizmeti başkadır, bahsettiğin şey VoIP değil.

Örneğin Skype bir nevi VoIP hizmetidir. Belirli bir ücret ödeyerek telefon görüşmesi yapabilirsin internet üzerinden.

Aşağıdaki konu da faydalı olabilir ne olduğunu merak ediyorsan.

Seninki normal mobil hat ve normal telefon. Paketin bitince fazladan kullanamama nedeni ise aşımsız tarife kullanıyorsunuzdur. İsteseniz de aşım yapamazsınız bu tarifelerden birindeyseniz.

Büyük ihtimalle SMS doğrulama mesajı gelmediği için Discord hesabına numaranı ekleyemedin. Daha sonra tekrar dene eklemeyi. Bazen düzgün işlemeyebiliyor SMS servisleri birçok firmanın.

VoIP hizmeti başkadır, bahsettiğin şey VoIP değil.

Örneğin Skype bir nevi VoIP hizmetidir. Belirli bir ücret ödeyerek telefon görüşmesi yapabilirsin internet üzerinden.

Aşağıdaki konu da faydalı olabilir ne olduğunu merak ediyorsan.

Seninki normal mobil hat ve normal telefon. Paketin bitince fazladan kullanamama nedeni ise aşımsız tarife kullanıyorsunuzdur. İsteseniz de aşım yapamazsınız bu tarifelerden birindeyseniz.

Büyük ihtimalle SMS doğrulama mesajı gelmediği için Discord hesabına numaranı ekleyemedin. Daha sonra tekrar dene eklemeyi. Bazen düzgün işlemeyebiliyor SMS servisleri birçok firmanın.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Kusra bakamyin yeni gördüm görür görmez de cevaplıyorum. Haftalardır bu problemi yaşıyorum hatta Discord desteğe defalarca mail attım lakin çözmediler/çözemediler henüz. Bana olmamasının birkaç sebebini söylediler:
-VoIP telefon kullanmak,
-Telli (landmark) telefon kullanmak,
-Defalarca kez yanlış deneme,
-Aynı telefon numarası ile başka bir Discord hesabına kayıtlı olma.
Bunlardan hiçbiri benim için geçerli değil hatta annem ve babamın numaraları ile de denedim, nafile. "Invalid Phone number" hatası alıyorum her seferinde.

Geri
Yukarı