Volkswagen mi Toyota mı?

İyi hoş diyorsun da 870.000TL bütçe ile nereye alacak son kasa Cıvıcı.
Pardon nedense bir anda bütçeyi unuttum, bir önceki kasa da da bu 1.5 Turbo seçeneği var, şanzıman yüzünden biraz hantal olsa da oda iş görür bence. Virajda bu iyi iken hızlanmada Megane iyi.

Arkadaşlar baktığımız Tiguan var ve 43 bin Km'de 2011 model bunu almayı düşünmüştük
1.4 TSI motorların bazıları(yanılmıyorsam o döneme denk gelen 160 HP 'lik versiyon) piston kırma sorunu ile mimli durumda.

Eğer LPG takmayacaksanız, Japon arabası istiyorsanız, Toyota Corrolla yerine Honda Civic 1.5 Turbo tavsiye ederim. Son kasa en az bir 1.3 TCe kadar yürüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca LPG takılıyor, takılmıyor değil ama turbo beslemeli motorlar LPG 'yi pek sevmiyor, hatta yeni kasada bu motoru LPG ile de sunuyorlar ama gücü baya kısılmış. Burada dikkat etmeniz gereken nokta bence aracı sıkıştıracağınız zaman LPG 'yi devreden çıkartmak olacaktır. Tabi LPG sisteminin montajı ve AFR ayarının Wideband cihazı ile düzgün bir yerde olması gerektiği gibi yapılması, ayar öncesinde aracın bakımlı olması çok önemli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam LPG asla kullanmayacağız düz benzinli

Pardon nedense bir anda bütçeyi unuttum, bir önceki kasa da da bu 1.5 Turbo seçeneği var, şanzıman yüzünden biraz hantal olsa da oda iş görür bence. Virajda bu iyi iken hızlanmada Megane iyi.

1.4 TSI motorların bazıları(yanılmıyorsam o döneme denk gelen 160 HP'lik versiyon) piston kırma sorunu ile mimli durumda.

Bu araç 150 HP 1.4 TSI

Yok haklısınız zaten bende 1.5TSI DSG 150'lik ateca var alırken boş golf ile dolu ateca arasında kaldım. Aslında kalmadım pek de düşünmedim Tıguan pahalı bir araç güzel ama fiyatını ne kadar hak ediyor orası tartışılır. Direksiyon ısıtmalı ACC li elektrikli koltuklu Ateca ile analog kadranlı anahtarsız çalıştırması bile olmayan golf aynı para. 1.6 177'lik dct tucsonla kalkmak istiyorum DSG sayesinde alırım diyorum ama denemek lazım ben tucsona çok bindim gerçekten güzel gidiyor.

Bizim aldığımız araç 180 HP 'lik makyajlı Power Edition paketti. 177 HP 'lik olan da benzer şekilde gidiyordur diye düşünüyorum. Şanzımanı DCT olması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam, DSG gibi geçiyor hatta 2012 Golf 6 'dan daha iyi geçiyordu. Ateca da güzel araba, bakmadık değil, ama neredeyse Tiguan parası istiyorlar, bundan dolayı mantıklı bulmadık. Ayrıca Tucson 'un diz mesafesi galiba Tiguan 'dan iyi.

Bizim aldığımız araç 180 HP'lik makyajlı Power Edition paketti. 177 HP'lik olan da benzer şekilde gidiyordur diye düşünüyorum. Şanzımanı DCT olması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam, DSG gibi geçiyor hatta 2012 Golf 6'dan daha iyi geçiyordu. Ateca da güzel araba, bakmadık değil, ama neredeyse Tiguan parası istiyorlar, bundan dolayı mantıklı bulmadık. Ayrıca Tucson'un diz mesafesi galiba Tiguan'dan iyi.

Hocam 2011 Tiguan ile aralarında hemen hemen 500 bin fark var fiyat olarak

Birde arkadaşlar tiguanlarin 122 HP lik olanlari alinirmi hantal diyorlar biraz onlarda manuel 2012 veya 2014

Hocam LPG asla kullanmayacağız düz benzinli

Bu araç 150 HP 1.4 TSI
Çok KM yapmıyorsanız LPG mantıklı bir yakıt değil, kitin parası bile kendini amorti etmez belki. Benim bir Volkswagen bayisinde çalışan samimi olduğum bir tanıdığım bütün 1.4 TSI Tiguan 'ların 70-100 bin KM civarlarında piston kırabildiğini söyledi. Cam tavan olanlar kronik olarak su alırmış ve kaldırıma falan cam açık şekilde çıkarsanız cam çatlarmış, bu çatlama olayı Golf ve Passat 'ta da varmış. Biz aslında birazda bu yüzden Tiguan 'dan soğuduk.

Hocam 2011 Tiguan ile aralarında hemen hemen 500 bin fark var fiyat olarak

Birde arkadaşlar tiguanlarin 122 HP lik olanlari alinirmi hantal diyorlar biraz onlarda manuel 2012 veya 2014
Valla 122 HP 'lik olan Golf 6 'yı zor taşıyor bence, benim şahsi aracım 2007 Honda Civic FD6 1.6 MT ile muhtemelen LPG 'de iken bile 1.4 TSI DSG Golf 6 'yı üzer. Ben Civic 'i de çok beğenmiyorum ama 400-600 bin bandında daha mantıklı araç bulamadım.

Çok KM yapmıyorsanız LPG mantıklı bir yakıt değil, kitin parası bile kendini amorti etmez belki. Benim bir Volkswagen bayisinde çalışan samimi olduğum bir tanıdığım bütün 1.4 TSI Tiguan 'ların 70-100 bin KM civarlarında piston kırabildiğini söyledi. Cam tavan olanlar kronik olarak su alırmış ve kaldırıma falan cam açık şekilde çıkarsanız cam çatlarmış, bu çatlama olayı Golf ve Passat 'ta da varmış. Biz aslında birazda bu yüzden Tiguan 'dan soğuduk.

Valla 122 HP 'lik olan Golf 6 'yı zor taşıyor bence, benim şahsi aracım 2007 Honda Civic FD6 1.6 MT ile muhtemelen LPG 'de iken bile 1.4 TSI DSG Golf 6 'yı üzer. Ben Civic 'i de çok beğenmiyorum ama 400-600 bin bandında daha mantıklı araç bulamadım.
Bizim bir tanidigimiz kullaniyordu alın omrunuzun sonuna kadar kullanirsiniz demişti ama bilemiyorum cam tavanli almıyoruz zaten alman mühendisliği çok garip birşey 122 motora manuel koymuşlar 150 likler otomatik (2012 ve sonrası) benve iki türlü sunmaları lazımdı bu paketleri 122 bence baya ağır kalır 0-100 11.5 saniye felan galiba Toyota alacağız gibi .

Bizim bir tanidigimiz kullaniyordu alın omrunuzun sonuna kadar kullanirsiniz demişti ama bilemiyorum cam tavanli almıyoruz zaten alman mühendisliği çok garip birşey 122 motora manuel koymuşlar 150 likler otomatik (2012 ve sonrası) benve iki türlü sunmaları lazımdı bu paketleri 122 bence baya ağır kalır 0-100 11.5 saniye felan galiba Toyota alacağız gibi .
Bence de kullanırsınız, bakımlarını aksatmadığınız sürece en kötü marka bile pek sorun çıkartmaz. Birkaç yıl önce yaşlı Tofaş ile kutuplara gidip gelenler oldu.

İşte o motor golfü 10 saniyede falan 100 KM/H 'a ulaştırıyor, aslında hantal değil ama göreceli bir kavram. Turbo rampada baya faydalı oluyor. Bence yakıtı dışında kötü bir araç değil ki bu tip araçların geneli şehir içinde 100 KM 'de 10 litreye yakın benzin yakar.

Ben mesela Civic yüzünden sedan arabalardan soğudum. Ekstra olarak body kit var, bazen önünü, altını sürtmemek için ekstra çaba sarfediyorum. Golf 'te alçak araç.

Bence de kullanırsınız, bakımlarını aksatmadığınız sürece en kötü marka bile pek sorun çıkartmaz. Birkaç yıl önce yaşlı Tofaş ile kutuplara gidip gelenler oldu.

İşte o motor golfü 10 saniyede falan 100 KM/H 'a ulaştırıyor, aslında hantal değil ama göreceli bir kavram. Turbo rampada baya faydalı oluyor. Bence yakıtı dışında kötü bir araç değil ki bu tip araçların geneli şehir içinde 100 KM 'de 10 litreye yakın benzin yakar.
Birşey daha soracağım 150 lik 2010 mu 2012 yada 2014 122 lik mi en çok merak ettiğim soru 40 bin km'de 2010 model 150 lik alinabilirmi yani

Birşey daha soracağım 150 lik 2010 mu 2012 yada 2014 122 lik mi en çok merak ettiğim soru 40 bin km'de 2010 model 150 lik alinabilirmi yani
2010 yılında 150 HP olmaması lazım, çok bilmiyorum ama. Yanlış hatırlamıyorsam sonradan supercharger mı taktılar, turboyu mu büyüttüler bu tip bir şey yapıp 160 HP sonradan da piston kırıyor diye 150 HP yaptılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı