Volkswagen sadece otomatik şanzıman üretecek

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, yeni üreteceği Passat ve Tiguan modellerinde sadece otomatik vitesli araba üretmeyi kararlaştırdı. Alman üretici bu kararını 2023'ten itibaren uygulamaya koymayı planlıyor.

images (13).jpeg

(Kaynak: RedtechSoft, T24.)

Volkswagen ne sattığından haberi yok galiba şu an Tiguan ve Passat'ta zaten manuel yok.
Dünya Türkiye'den ibaret değil.

Türkiye'de 30-40 yılı daha var. :(
İlk otomatik vitesli arabama sahip olduğumda yıl 2009'du. O dönemde etrafımda bana laf etmeyen biri kalmamıştı, aradan 12 yıl geçti ve laf edenlerin hepsi otomatik vites kullanıyor. Şu anda "son kullanıcıya" satılan arabaların büyük kısmı otomatik vites. Sanırım %70'lerdeydi geçen yılın oranı.

Son düzenleme:
Hocam başlık biraz yanlış olmuş galiba bence (Volkswagen Passat ve tiguan modellerinde sadece otomatik şanzıman araba üretecek) olmalıydı çünkü başlığınız bütün Volkswagen modellerini kapsıyor diye düşünüyorum.

Manuel vites ameleliğini sonlandırmak şart bana göre. 100 beygir 1.6 atmosferik sahibi adamlar manuel keyif veriyor abi yaa diye ortalıkta geziyor Türkiye’de ona gülüyorum ben:D

Kim ne derse desin. Manuel arac kullanmak iskenceden baska bir sey degildir. Kendimden biliyorum. Boyle bir rahatlik yok. Tum arac piyasasinin da otomatik sanzimana yonelmesini destekliyorum. VW'yi tebrik etmek lazim.

E hani Passat üretimden kalkacaktı?

Bu arabalar için otomatik gelmesi normal zaten. Özel arabalar için manuel koyarlar. Ancak bu arabaları düşük fiyatı için manuel tercih eden kitleye yazık olacak. Nereden baksan 40-50 bin oynuyordu sanırım fiyatlar, az değil.

Dünya Türkiye'den ibaret değil.

İlk otomatik vitesli arabama sahip olduğumda yıl 2009'du. O dönemde etrafımda bana laf etmeyen biri kalmamıştı, aradan 12 yıl geçti ve laf edenlerin hepsi otomatik vites kullanıyor. Şu anda "son kullanıcıya" satılan arabaların büyük kısmı otomatik vites. Sanırım %70'lerdeydi geçen yılın oranı.

Türkiye gibi bir ülkede manuel getirmiyorsa kaldı ki polo da manuel var, başka hangi pazar Türkiye'den fazla manuel volkswagen alır?

Yeni konular

Geri
Yukarı