Volkswagen'in çözemediği defalarca servise giden tiguan

selimgurultr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Belki forumda arabadan anlayan birileri vardır. 2022 Eylül ayında bayiden Tiguan aldık. Arabanın camını açayım dedim. Baktım basılı tutunca kendi inmiyor. Bundan önce Jetta vardı, dedim herhalde Tiguanlarda böyle. Neyse daha 1 kilometre benzin alıyorum, camlar yukarıya tam geldikten sonra aşağı indi. O zaman çok dikkat etmemiştim. Derken aradan 5 ay geçti arabanın camları bunu çok yapmaya başladı. Vakit yoktu servise götürmeye, ben de en son 2 ay önce servise gittim. Dedim camlar manuel, otomatik kapanmalı ama kapanmıyor geri düşüyor vs. derken 2 gün serviste kaldı araba. Hiçbir sorun bulunmadı. Arabanın tüm yazılımı güncellendi Volkswagen ile iletişime geçildi ancak olumsuz arabada arıza yok dediler. Ben bundan önce bir kez daha servise gitmiştim bu arada... Üstünden bir ay geçti aynı sorun yine oldu. Yağmur yağıyor camlar kapanmıyor en sona kadar gidip geliyor! Yav arkadaş 1.5 milyon para veriyorsun arabanın camları kapatamiyorum şaka gibi :) Volkswagen sorunu çözemiyor. Ustalara hiç girmek istemiyorum onlar şimdi motor inecek der. Ne yapsak? Arada yapıyor ama sıfır araba böyle nasıl yapsın?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düğmeye tek tek bastığınızda kapanıyor mu? 1 kere basıp otomatik kapanmasını beklemek yerine manuel olarak sürekli basarak. Eğer o şekilde kapanıyorsa cam kastırıyordur,mekanizmayı vs gözden geçirmek lazım benim aracımda da olmuştu ama 2001 modeldi tabi, 0 araçta hayret

Son düzenleme:
Camlar güvenlik önlemi olarak bir şeye takılınca böyle geri atar biraz. Cam yuvaya tam oturamıyor gibi görünüyor. Yazılımla vs çözülmez. Kapı döşemelerinin sökülüp mekanizmanın ayarlanması lazım.
Yüksek ihtimal bundan kaynaklı, fakat bilemedim sıfır arabada böyle bir sorun gözden kaçsın.

Gizli ozellik açan yerler oluyor, oraya götürüp modlama yapmayı denediniz mi?
Servis modlama yaptı hocam.

Servis nasıl tanı koyamıyor? Çok saçma. Bu durumda bile bir terslik olduğu gayet aşikar. Sorunsa tespit edilmeli, özellikse (hiç sanmam) belirtilmeli. Servis sınıfta kalmış.
Tüm parçaları söküldü, gün içerisinde 60 defa cam açıp kapatılmış belli aralıklarla ama sorunu bulamamışlar.

Düğmeye tek tek bastığınızda kapanıyor mu? 1 kere basıp otomatik kapanmasını beklemek yerine manuel olarak sürekli basarak. Eğer o şekilde kapanıyorsa cam kastırıyordur,mekanizmayı vs gözden geçirmek lazım benim aracımda da olmuştu ama 2001 modeldi tabi, 0 araçta hayret
Tek tek basınca da en üste kadar gidip geri geliyor.

Camlar güvenlik önlemi olarak bir şeye takılınca böyle geri atar biraz. Cam yuvaya tam oturamıyor gibi görünüyor. Yazılımla vs çözülmez. Kapı döşemelerinin sökülüp mekanizmanın ayarlanması lazım.
Cam yuvaya tam oturuyor hocam. Bütün cam mekanizması sokuldu sorun devam ediyor maalesef.

Döşemeleri söküp cam yuvasına veya mekanizmaya bakmadılar mı?
Aynı sorunu Tofaş'ta 2 tornavida sokup çözerlerdi, servis kurbanı olmuşsun diyelim.
Evet bakildi. Sorun cozulemedi

Servis modlama yaptı hocam.

Tüm parçaları söküldü, gün içerisinde 60 defa cam açıp kapatılmış belli aralıklarla ama sorunu bulamamışlar.

Tek tek basınca da en üste kadar gidip geri geliyor.

Cam yuvaya tam oturuyor hocam. Bütün cam mekanizması sokuldu sorun devam ediyor maalesef.

Evet bakildi. Sorun cozulemedi
Cam kastırmıyorsa, mekanizmada sorun yoksa elektriksel bir problem olma olasılığı yüksek

Geri
Yukarı