Vortex-1650S vs. Neo 5A-1650S

191030

Kilopat
Selamlar,
Masaüstü PC dizeceğim aklımda ikinci el dizmek vardı fakat alttaki hazır sistemlerin fiyatları uygun gibi duruyor. 1650 Super'lerin sıfırının 4000 olduğunu varsayarsak diğer parçalar maksimum 2000'e geliyor.
Kafamda daha çok Ryzen 5 3600'lü ve GTX 1070'li bir sistem vardı toplamda 7000 civarına ama, bunlar da sıfır olduğu için gözüme uygun göründü. Yükseltmeleri önümüz aylarda yapacağım RAM, SSD, PSU gibi. Sizce fiyatlar nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,
Masaüstü PC dizeceğim aklımda ikinci el dizmek vardı fakat alttaki hazır sistemlerin fiyatları uygun gibi duruyor. 1650 Super'lerin sıfırının 4000 olduğunu varsayarsak diğer parçalar maksimum 2000'e geliyor.
Kafamda daha çok Ryzen 5 3600'lü ve GTX 1070'li bir sistem vardı toplamda 7000 civarına ama, bunlar da sıfır olduğu için gözüme uygun göründü. Yükseltmeleri önümüz aylarda yapacağım RAM, SSD, PSU gibi. Sizce fiyatlar nasıl?

İnceleyin isterseniz.
Şöyle bir mesaj yazmıştım.

@cool yükseltmeler yapacağım için HP benim adıma uygun değil maalesef. İlerleyen aylarda yazdığım gibi PSU, RAM takviyesi hatta R5 3600'e geçmeyi düşünüyorum.

@Lee Yubin
Evet ikinci el daha ucuza geliyor ama nakit ödüyoruz, toplu alım da zor olduğu için her ürüne ayrı ayrı kargo parası derken uğraştırıyor biraz. İkinci elde temiz olayı ise tamamen şans. En son aldığım kart performans ve soğutma olarak kusursuzdu ama radyatöründe kırık vardı mesela, satıcının belki haberi var belki yok. Hiç olmadı 1650 Super'i kullanıp ileride en kötü ikinci elde 2800'e satarım diye düşünüyorum (fiyatlar aynı kalırsa).
Bu sistemin aynı özelliklerde fakat daha kaliteli bileşenler içereni ikinci elde de 5000 civarına toplanıyor. Daha kaliteli kasa, daha kaliteli psu gibi farklarla.
O yüzden acaba sıfır garantili alıp kullansam mı diye düşünmedim değil :)

Geri
Yukarı