VRM ısınması nedir?

Overclocksuz o değerlere nasıl ulaştınız?
OC yapmayacaksanız X370-470 çok gereksiz olur. Anakartta başka bir sorun vardır. Bence servise yollayın.
Anakart değiştirmek için çok sebebiniz yok.

Hocam siz beni yanlış anladınız. Anakart benim değil. Gigabyte B450 ve x470 serilerinde VRM aşırı ısınması var diyorlar. Ben de X470 aorus almayı düşünüyorum.
Benim yaşadığım sıkıntı. 105 dereceye ulaşınca işlemci frekansı düşüyor. Nasıl çözeceğim hakkında fikrim yok ancak uzun süreli test yapılmıyor. Ayrıca çoğu forumda gördüğüm kadarıyla 130'lara kadar ulaşıyormuş. Benim anakart sanırım engelliyor. Engeli kaldırırsam zarar görür diye elleyemiyorum.
Sizin anakart neydi hocam?

Hocam siz beni yanlış anladınız. Anakart benim değil. Gigabyte B450 ve x470 serilerinde VRM aşırı ısınması var diyorlar. Ben de X470 aorus almayı düşünüyorum.

Sizin anakart neydi hocam?

Benim anakart MSI Z370-A PRO. Kasada 5 fan var. Ancak düşük devirde dönüyorlar.

@Recep Baltaş @Ali Güngör uzmanlardan yorumlar bekliyoruz hocam. Nedir bu Gigabyte B450 ve X470 serilerindeki VRM ısınma problemleri. OC yapmadan kullanırsak bize sorun yaratır mı? Olması gereken ortalama VRM sıcaklıgı ne olmalıdır?
İşlemci frekansı düşüşü ani mi oluyor yoksa yavaş yavaş mı? VRM ısınınca ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz

Son düzenleme:
Biraz konu icin geç ama undervolting işlemini incelmenizi tavsiye ederim işlemciye daha az voltaj verip hemndaha az isinmasinı hemde daha stabio çalısmasını sağlıyor benim bildiğim bu sayede daha az boltaj verdigin için vrm ısınmaz kendi görüshmdür araştırmanı tavsiye ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı